ראשי  רגילות  מבצעים  הרשמה  צור קשר
   
שלום אורח,להרשמה לחץ כאן סל קניות תיק לקוח
חיפוש


   שירים בזמן הזה
   הועד לנגינה יהודית
   שיטות הראשונים

  בעניין פאה נכרית

  בעניין מכונת גילוח
הרב מוצפי בתשובות חדשות


שאלה:
ב.אולי זאת גזרה שאי אפשר לעמוד בה כפי שאני שומע מדי יום ביומו במגזר חרדי?
ג.עד שיש זמרים טובים במגזר הדתי-איך בנאדם ימנע מלשמוע מוזיקה אם זה גורם לו להיות בעצבות?
תשובה
מי ששר לבנים ולבנות , במצבי פריצות , בתערובת , הוא רשע גמור , אין לו חלק לעולם הבא, מזייף את ה׳ מזייף את היהדות , מחטיא את הרבים , מצער את אבינו שבשמים , מה לא מובן פה ??? אני מזועזע !!! אנחנו עם קדוש , אבותינו נשחטו ונסקלו על שמירת קדושת ישראל . והנה באים בעלי תאווה ורומסים ברגל גאוה כל דבר קדוש ובגללם יש אסונות .לא למדת תורה ובאת להטיף מוסר לשומריה , השם ירחם על נשמתך .

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב ראשית רציתי להודות לרב על כל מה שהוא פועל לעם ישראל בצפת יש פסטיבל כליזמרים האם מותר למשפחה חרדית לטייל בסמטאות צפת בפסטיבל הנ״ל או לא
תשובה
ליצנים, שיכורים, מחללי שם שמים, עושים מהיהדות אנשים מוזרים, בטלני, מרקידי קרנות רחוב. איך חוללה עיר הקודש צפת בתערובת ובפריצוה המונית . השם שבשמים, תרחם על עמיך ועל עריך...

שאלה:
לכבוד הרב הקדוש מוצפי שליטא ראה רבינו כמה נזק וחילול ה' נגרם בעם ישראל בשל הזמרים הללו אשר פורצי גדר ומחללים ברבים. ראה כמה רבינו אמנון יצחק ואתה ועוד רבים כגון הרב רצאבי שליט"א זועקים על הזמרים שמופיעים כך בתערובת נשים וגברים והקב"ה יצילנו.
תשובה
מדוע אתה פונה אלי ? תפנה לכל אחד מהמכובדים וגם הרבנים שהופיעו על הבמה באיצטדיון יחד עם אותם זמרים, אני כבר הכרזתי והבעתי את דעתי בכל הזדמנות אפשרית.

שאלה:
לכבוד הרב א- בקשר לפסק הלכה שכל הרבנים הוציאו נגד זמרים מסוימים. יש משהו שעדיין לא ברור לי, מצד אחד אני שומע את הרב אמנון יצחק שליט''א שאומר שאסור להאזין לשירים של שום זמר שמופיע ''בערבי שירה'' גם עם יש הפרדה מוחלטת. אבל מאידך גיסא ראיתי את ההודעה שחתמו עליה רוב גדולי הדור, שבה כתוב שאסור לשמוע שירים של זמר עם הוא מופיע בתערובת. מה הרב אומר?
ב- האם זה לא בגדר ''גזירה שאין הציבור יכול לעמוד''?
תשובה
לפי דבריך נתיר את כל איסורי התורה, גם את השבת, גם את יום הכיפורים ועוד חלילה, כי אין הציבור המסכן יכול לעמוד בה..... מענין אני לא ראיתי את ההודעה של גדולי הדור שאתה מזכיר, בכלל מי התיר לשמוע זמרים מאז חורבן בית המקדש. תלמד ואחר כך תעיר הערות לרבנים.

שאלה:
לכבוד הרב אני מאוד נהנה לשמוע וליקרוא את דברי הרב. צר לי שמידי פעם אני רואה תשובות שפוסלות לגמרי את ציבור הכיפות הסרוגות.
תשובה
מעולם לא פסלתי את הכיפות הסרוגות, וזה שקר מוחלט, אצלי בשיעורים כולם יש עשרות יהודים יקרים בעלי כיפות סרוגות, וכבר אמרו רבותינו אל תסתכל בקנקן אל במה שיש בו. דיברתי על התופעה הקשה שחלק ניכר מהציבור הנמשך סביבם מיקל ראש באיסורי תורה של הסתכלות בנשים, בנגיעה, בריקודים "נפרדים" שגברים רואים את הנשים, באירועים בכלל לא צנועים, בתערובת בין המינים ועוד, ויצאתי חוצץ נגד החינוך שלהם, והכל מתוך אהבה לציבור ולהזהירו שלא יעבור על התורה. ולכן אבקש לבדוק היטב מה אמרתי ולא לעשות הכללות.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א האם מותר לבקר בקבר רחל אמנו כי כאשר הייתי שם והכניסה הייתה כניסה משותפת לגברים ונשים ובכניסה ישנן המון נשים עומדות ונערות והכניסה צפופה ואי אפשר לעבור ממש מבלי להיתקל פיזית בנשים רבות. רק מיד אחרי הכניסה יש הפרדה ארוכה עד לציון הקבר.
מה לעשות ?
תשובה
אסור לחלוטין ליכנס בתערובת אנשים ונשים, ומכל שכן שיש דוחק.


שאלה:
לכבוד הרב שלום רב הרב תורה היא וללמוד אני צריך מתשובותיך כאן עמנו נראה שאין לעשות סעודה ומסיבה הודיה על בת שנולדה ועל אם שניצלה מהסכנה ובדיסק שו"ת מוקלט שם שכבודו אומר כשעונה למאזין ואומר לו שאפשר לא מצד חיוב לעשות סעודת הודיה להשם יתברך הן על הבת והן על האישה?
תשובה
מדובר במסיבה צנועה בבית ולא בתערובת.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
שאלתי את הרב בנושא הישיבה מעורבת בחתונה והרב אמר לי לנסות כמה שיותר, אך כול הנסיונות שלי לא עזרו. אני ממש לא יודע מה לעשות, אני מקווה שהרב יוכל למצוא לי פיתרון לנושא
תשובה
תחליט שאתה לא בא לחתונה אם לא תהיה הפרדה מליאה.

שאלה:
כב' הרב,אין בכוונתי לשאול שאלה,אלא לחזק את ידיו של הבחור שעומד להינשא ולוחצים עליו שהאירוע יהיה בתערובת.דע לך בחור,שנישאתי לפני כחודשיים,עמדתי בתוקף על הצניעות שהכל יהיה בתכלית הצניעות וע"פ ההלכה,והתעקשתי שלא יוגשו מאכלים ומשקאות אלא לאחר החופה,וב"ה זכינו לחופה קדושה.כך אמרו לי חרדים שמקפידים מאוד בצניעות,שהחתונה הזו היתה קדושה.כל זאת תודות לרבנו,שחיזק אותי באותה שעה.חזק ואמץ,וכוון מעשיך לשם שמים
תשובה
אשריך ואשרי חלקך ירבו כמותך בישראל העומדים על משמר התורה והקדושה.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
חזרתי בתשובה לפני כ 5 שנים בתהליך שנמשך כ 13 שנים - לא לומד בכולל כרגע אבל יש לי בן אברך. אני לא הולך לאירועים מעורבים אבל אישתי מכריחה אותי ללכת וזה יוצר ריבים ובעיות שונות בבית. האם להתפשר או להמשיך עם קו מחמיר שיוביל כנראה לפירוד. בברכה
תשובה
זה לא קו מחמיר זה קו יהודי בסיסי, אין אנחנו כאומות הפרוצים בתערובת ופריצות, תן לה הכל חוץ מויתור על יהדותך תבהיר לה את זה באהבה ובסבלנות.

שאלה:
ביתי בת 17 והיא רוצה בערב שבת לצאת לפעילות בסניף בני עקיבא המעורב בשכונתנו בטענה שמתקיים שם שיעור תורה בפרשת שבוע והשיעור מסתיים בסביבות 12-1 בלילה האם לאפשר לה או למנוע ממנה?
תשובה
אוי לשיעור הניתן בתערובת ,תתפלל הרבה והשם יפקח את עיניה.

שאלה:
כבוד מורי ורבי עטרת ראשי ביום ה' אח של אימי מחתן בת ספק במעורב מה הדין לגבי אימי אני ואחי וגיסי (אברכים)או רק הנשים ילכו אנו יודעים שהוא יפגע מאד
תשובה
הוא פוגע בהשם יתברך, בתורתו הקדושה, בקדושת עם ישראל, בוהיה מחניך קדוש. אסור להשתתף שם.

שאלה:
הרב אני הסברתי לרב שלי שאסור לתת שיעורים במעורב
תשובה
וכי חשבת שרק אם ישמע אותך הוא יחזור בתשובה ? אני מתפלא עליך. ומה לשומר תורה במקום מעורב. וכל ההולך אחרי אשה אין לו חלק לעולם הבא. רק מקובל מוזר יש לו מכל חכמי ישראל..., הרי הוא אינו פוסק, תפתח קצת את העיניים של הסכל שנתן לך הבורא. ואסור לך יותר לדבר בענין זה.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי תחיי שלום!!! הרב אני זקוקה לעצה מאוד דחופה יש לי ידיד שיש לו יום הולדת הוא ידיד טוב שלי וזה במעורב ואמא שלי היא כזאת מעצבנת היא לא מרשה לי ללכת.... מה עושים??
תשובה
הגויים ופרעה חוגגים ימי הולדת .

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב האם האיסור לשמוע את הזמרים שדיברתם עליהם זה מצד לפני עיוור לא תתן מכשול?האם מצד הדין. מותר לי לשמוע שירים חסידים כשרים מזמר ששר במעורב? יישר כח כבוד הרב
תשובה
אימתי תתעוררו, הרי קולם הוא קולו של יצר הרע, הם לא מתכוונים לשבח את בוראם, כי הם מורדים בו ומכעיסים אותו, ולועגים לתורה, וכוונתם להשמיע את קולם.
ובספרים הקדושים מובא שמקולותיהם נבראים מזיקים, ואתה עוד מנסה לשמוע אותם.

שאלה:
שלום לכבוד הרב בקשר לאחת השאלות הזמר "שולי רנד" הופיע ממש לא מזמן בטמבלויזיה במעורב והוא לא ברשימה.תודה על הדרך האמיתית והישרה שהרב מוליך אותנו..יישר כח
תשובה
תודה על האינפורמציה.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א חזן מבוגר שנראה רוקד במעורב ולוחץ יד לאשה , הציבור לא יודע וחלקו שואל מדוע לא נותנים לו להיות ש"צ, הגבאי חסר אונים מה ההלכה אפשר להקל מפאת גילו?
תשובה
עבריין מדאורייתא, איך יציל את הקהל, איך יוציא אתכם ידי חובה, איך יאמר קדושה כשעה מעשים כאלה מכוערים ? אוי לעיניים שכך רואות, אוי לאזניים שכך שומעות . תעמדו בתוקף.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א האם ציון פלח וארז יחיאל הם זמרים כשרים לשמיעה?
תשובה
תבדוק אם הם מופיעים במעורב.

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב מחילה מכבודו בנושא האברך בחתונה חילונית שאלתי לאחר החתונה של גיסי ולא ח"ו הפרנו את פסקו של הרב ובכל זאת האם טוב עשיתי לחזקם הרי יש התר להחזיר בתשובה במעורב
תשובה
הפרת גם הפרת,וחטאת בזדון בכל רגע ששהית שם ושמעת בקול יצרך הרע. ואתה בודה מלבך הלכות. תחזור בתשובה אתה.

שאלה:
בס"ד שלום לכבוד הרב אירוסין שנעשים בבית ורק משפחה קרובה מוזמנת(דודים,בני דודים) ,וישנם רקודים,האם גם הם אסורים ונחשבים הם כריקודים מעורבים? "חזק וברוך" .
תשובה
מעורב שבמעורב, והדבר אסור לחלוטין.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א האם ניתן למלמד תלמוד תורה של קירוב לחייב את עובדיו לרשום את בניהם לתלמוד תורה שלו שעד כיתה ד לומדים שם מעורב בנים ובנות? והאם כדאי לעזוב מקום עבודה בשביל כך?
תשובה
אסור ללמד בנים ובנות יהודים במעורב.


שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א הבת שלי אוריה לומדת בבית ספר תורני בכפר הרואה בכיתה ג וכל הזמן הזה היתה הפרדה בין המינים. בזמן האחרון החלו הורים להתנגד לרעיון הזה והם מבקשים שהלימודים יהיו במעורב.הם מארגנים כל מיני ישיבות בכדי לשכנע את ההורים שכך יהיה לילדים טוב יותר.ובימים אלו ממש נערכת הצבעה של בעד ונגד הרעיון.אנחנו כמובן מתנגדים מאוד מה לעשות?
תשובה
להמשיך ולהתנגד.

שאלה:
שלום לכבוד הרב מה לעשות כאשר דודי מתחתן ואני צריכה לבוא והישיבה מעורבת ובריקודים חצי מהערב יהיה נפרד וחצי יהיה מעורב מה עושים? איך אני אנהג בקשר להגעה לאירוע? תודה לרב ה' ישמור את הרב אמן
תשובה
תלכי וכשיתחילו בהוללות תצאי. אבל לגבר אסור לשבת במעורב.

שאלה:
אח של אשתי מתחתן הם תושבי חו"ל ובאים להתחתן בארץ מקום החתונה בקיבוץ עין גדי החתונה במעורב והם הבטיחו שתהיה חצי שעה של ריקודים בנפרד הסעודה בחתונה הוזמנה אצל הקייטרינג מירושלים וכפי הידוע לנו יש תעודה של כשרות מהדרין היות ומדובר באחיה של אשתי הוזמנו להישאר בשבת בקיבוץ ששם הוא מתכנן לעשות שבת חתן אנחנו משפחה שומרת תורה ומצוות ואוכלים מהדרין ובשר חלק התקשרתי למשגיח בקיבוץ לשאול על הכשרות והוא השיב שזה לא בשבילינו שאלתי לגבי תפילות והוא השיב שאין שם תפילות קבועות רק לפי האורחים שמגיעים שאלתי איך עלינו לנהוג
תשובה
לא שייך לעשות שבת במקום שכזה.

שאלה:
לכבוד הרב שלום.כתוצאה מחוסר הבנתי לגבי ישיבה בהפרדה בחתונת אחותי,נדרתי שאשב בעירוב אם לא אקבל תשובה, היא ענתה לי תשובה. עשיתי התרה בפני 3 אברכים ולא ידעתי שצריך להתוודא בפניהם ולהביע חרטה.האם זה הותר?אני מתחרט.
תשובה
לא צריך התרה על דבר עבירה כלל.

שאלה:
לכבוד הרב שלום יש מהמשפחה המתנגדים לכך שאני אתחתן בע"ה בהפרדה מוחלטת,ומביאים לי כל מני דעות של רבנים המתירים לשבת בעירוב גברים ונשים.ועוד קראתי בכמה מקומות שכותבים שהרב עובדיה יוסף שליט"א מתיר בדיעבד לאנשים שרוב משפחתם חילונית לשבת בעירוב בחתונה.האם יש אמת בדברים אלו? והאם הרב יכול לתת לי כמה מקורות חשובים המראים על הצורך בישיבה מופרדת כדי שאוכל להשתמש בזה? תודה לכבוד הרב
תשובה
לא תאבה ולא תשמע בקולם, ואל תגרום שהשכינה הקדושה תברח מחופתך, וחלילה השם יתברך יבכה בגללך. כמה התורה צווחת. ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם אשר אתם זונים אחריהם, ולא יראה בך ערות דבר ושב מאחריך, ולא תקיא אתכם הארץ כאשא קאת... כל העובר אחרי אשה בנהר אין לו חלק לעולם הבא, הנושא עיניו אל אשת רעהו נידון בגהינם.
וכמה נשים נשואות מגיעות חשופות ובגילוי ראש וגורמים לגברים להסתכל עליהם. אין בעולם כולו מי שיתיר איסורים נוראים אלה. אני ראיתי בביתו של מרן באחת משמחת שבע ברכות צלם שנכנס לצלם את הנשים והרב צעק וגער בו שהוא מסתובב ביניהו וזה היה בהפרדה. על אחת כמה וכמה בחתונה שבאים המונים בלבושים שונים. לכן היה חזק ועמוד על המשמר ותצליח.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א האם מותר לאכול מחוץ לאולם בעירוב נשים והאם מותר להשתתף בחתונה באולם שאינו מופרד

תשובה
לא הולכים לאירועים כאלה. נקודה. אי אפשר לינצל מאיסורי דאורייתא.

שאלה:
שלום לכבוד הרב אנחנו בתשובה כמעט 3 שנים ברוך השם ועכשיו חברתי שהיא הייתה חברה טובה מתחתנת ויש לה חינה האם מותר להגיד לה שאני לא מרגישה טוב וזה שקר בשביל לא ללכת לאירוע מעורב.??? ומה עושים שאולי היא תיפגע ושלא יהיה מחלוקת? כי אנשים לא תמיד מבינים את ההסבר שלא צריך ואסור להיות בעירוב איך אומרים לה את הדברים?
תשובה
מותר לומר כן, כי זה לא שקר שאינך מרגישה טוב במקום שיש חשש לפריצות ותערובת.

שאלה:
לכבוד הרב הגאון, בחתונה שלנו הקפדנו מאוד על צניעות,ודרשנו שהקהל יגיע בלבוש צנוע-כיסוי ראש וכו'-מאוד מפורט וברור.אחיי השגיחו בזמן האירוע שלא יהיו הפרות של צניעות.מס' מוזמנים יצאו מבעד למחיצות ללובי האולם,והיו בעירוב גברים ונשים ורקדו יחד.אחי ביקש מהם לחזור למקומות והבהיר להם שזה נגד רצוננו,אך נענה בביטול,ולכן איים עליהם,ורק אז חזרו למקומות.מאז אנו שומעים רק טענות על הדבר.האם צריך לבקש מהם מחילה?
תשובה
שוב דוגמא של העדפת כבוד אנשים המזלזלים בתורה על פני כבוד השם יתברך, שהם יבקשו מחילה מהקדוש ברוך הוא ולא אתם.

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב אני סטודנט המשתתף בפרוייקט מסויים המתקיים במכללה.בפרוייקט הנ"ל באים אברכים תלמידי ישיבה ורבנים (חלקם מוכרים) להרצות לנו על יהדות,ללמוד יחד ולקרב חילוניים.בנוסף יוצאים לפעמים לסמינרים בשבתות וטיולים שונים.שאלתי היא,בטיול האחרון לקחו אותנו לטבריה,שם ישבנו בעירוב(בנים ובנות) והייתה אשה חרדית שהעבירה לנו הרצאה(לגברים ולנשים יחד) - האם זה תקין על פי ההלכה(שאשה תעביר הרצאה גם לגברים)?
תשובה
בכלל לא.

שאלה:
שלום לכבוד הרב מטעם העבודה ארגנו לנו חצי יום גיבוש "באולינג".יש גם גברים ביום גיבוש...האם מותר לנו (3 בנות) להצטרף ליום גיבוש או אסור מטעם צניעות?
תשובה
כל אירוע מעורב אסור על פי ההלכה.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א. שלום רב, רציתי לדעת האם למנהג החינה יש מקור ביהדות ?
תשובה
חינה בשמה מקורה באיסלם, ולכן החומר ששמו חינה הוא מנהג גויים , עם אמונות תפלות, גירוש שדים, מזלות , ועוד הבלים. להבדיל ביהדות זה היה יום קדוש וטהור של ספירת שבעת ימי הטהרה, טהרת הכלה, וחברותיה ובנות משפחתה באו לברכה. בימינו זה הפך לבידור חילוני זול, גרוע, מעורב, פרוץ, תערובת של גברים, זמר ומוסיקה מקולקלים, בזבוז, ראוותנות, השחתת המידות. ושומר נפשו ירחק מהם.

שאלה:
שלום לכבוד הרב, הוצעה לי עבודה בבי"ס של חילונים ודתיים ביחד (מן צו פיוס) ללמד בכיתה מעורבת בנים בנות (בערך גילאי 10) האם מותר? אני אשה חרדית.
תשובה
אם במקומך תבוא אחת לא חרדית, מצוה שאת תלכי במקומה.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א מורנו ורבנו הגדול עומד בפרץ. האם נכון הדבר שטוענים מארגני ערבי שירה ושמשיהם והנספחים אליהם, שאין רב שאסר להשתתף בערבי שירה המביאים להתחזקות, כמו שיש אתרים שטוענים ?
תשובה
בגמרא עירובין יט. איתא "רשעים אפילו על פתחה של גהינם אינם חוזרים בתשובה". כך אותם מחטיאי הרבים לתאוות ההתנצחות מכרו את נשמתם לשטן, וגם היום שבוע לפני יום הדין ידיהם נטויה גם להחטיא את הרבים, גם לקלקל את בני ובנות ישראל, ולהשחית את נפשם, גם לשקר במצח נחושה, וגם להעלים מכם בני אברהם יצחק ויעקב, עם קדוש, את האמת המפורסמת והידועה.
א,ביום כ"ט בתשרי תשל"ט פסקו הרבנים הגאונים הפוסקים הרב וואזנר , הרב קרליץ, והרב זילברשטיין שליט"א, להחרים ולאסור לחלוטין את כל ערבי השירה החסידית. גם הנעשית בהפרדה, ובמירב ההידור.

ב,בערב חג הסוכות תשנ"ה פירסמו הגאונים רבנו שלמה זלמן אוירבך זצ"ל פוסק הדור, רבם של ישראל, האדמו"ר מוויזניץ זצ"ל, האדמו"ר מגור זצ"ל איסור גורף.
ג,בחודש ניסן תש"ס פירסמו פסק הלכה מרנן ורבנן הגאון רבנו שלום משאש זקן רבני ישראל, המקובל האלקי רבנו יצחק כדורי זקן המקובלים, הגאון הגדול הראשל"צ הרב מרדכי אליהו הרב הראשי. ויבדלו לחיים טובים מורנו הרב יהודה מועלם זקן ראשי ישיבת פורת יוסף, והרב משה צדקה ראש הישיבה, איסור מפורש לערוך ערבי שירה ולהשתתף בהם.
ד,בחודש תמוז תשס"ח פירסמו "פסק הלכה" מרנן הרב אלישיב שליט"א, הרב שטיינמן, הרב לפקוביץ, הפוסק המפורסם והישיש הרב שמואל ווזנר, הרב קרליץ, הרב שמואל אויירבך ועוד, איסור נורא על כל ערבי שירה חסידית והדומים להם.
ה,באותה תקופה חתמו שלשים מרבני הספרדים המפורסמים על איסור מפורש לכל הנ"ל. וכולם רבנים מוסמכים וגדולים בתורה.
אלה רק מקצת הפסקי הלכה ו"דעת תורה" שיש באמתחתינו, והדברים מפורסמים וידועים, וכל הממשיך במעשים אלה אם שמץ יהדות בנשמתו, יפחד וירעד מלהתגרות בגדולי ישראל הענקיים הדומים למלאכי השם צבאות. ויפחד מלהיות ממחטיאי הרבים שאין להם חלק לעולם הבא. ועוון הרבים תלוי בו. שיהיה ברור שכל הפסקים הללו התייחסו למופעים הנערכים בהפרדה מליאה, ובכל זאת מצאו גדולי ישראל לאסרם, וקל וחומר בן בנו של קל וחומר שזמרים רשעים מחטיאי הרבים, או ערבי שירה מעורבים שהם אסורים בתכלית. ולא עלה על דעת איש כלל להתיר או לאסור את ערבי השירה הבלתי מופרדים, כמו שאותם טפשים וסכלים חשבו כנראה, אל תאבו להם ואל תשמעו בקולם כי דרכם דרך... והשם ישפות שלום לנו ולכם. וכל הנזהר יכתב בספר חיים טובים. ומובטח הוא שישב במחיצתו של הקדוש ברוך הוא.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א אני צריך עיצה טובה מהרב אני עובד בחברת ביטוח גדולה מאוד ומרוייח ממש טוב ברוך השם אבל הענין שזה מוקד מעורב עם בנות ובנים אני כבר שם מלפני החזרה בתשובה ועכשיו בקיץ בנות לא הכי שומרות צניעות,אני מנסה לשמור על העניים אבל לפעמים יש מצבים קשים שחייבים לדבר לצורך עם בחורה שלא תמיד צנועה, מה לעשות כבודו? אני חוסף לחתונה ויש לי מעמד שם מחכה לעצה שלך תודה
תשובה
תשתדל לזרז את נושא נישואיך, וזה יציל אותך מאוד.

שאלה:
לכבוד הרב הגאון מוצפי שליט"א קראתי בשאלות פה שאמרו שאסור ללכת לכנס שהיה אתמול בגלל שיש זמר שמרקיד מעורב, אז רק רציתי להגיד לכל מי שקורא שאתמול הייתי בכנס והזמר הזה קיבל על עצמו יותר לא להרקיד מעורב והוא ביטל את כל ההופעות שהיו לו,
תשובה
אתה צריך כפרה ולעשות תשובה בדמעות שליש, על שנעשית מורה הוראות ופוסק כאן באתר שיש פה ברוך השם רב , והוא רואה למרחוק. ואתה פונה ישירות לשומעי לקחו ופוסק בפניו בלי רשותו, ודבריו כגחלי אש התורה הצרופה שקיבל מאבותיו ורבותיו הקדושים והטהורים. ועברת על עון מורה הוראה בפני רבו, וכן אתה מורה באתר שאינו רכושך,ועברת בזה על עון גזל כי האתר לא נועד לניגוחים אלא לשאלות בהלכה. וגם עברת על עון ביטול תורה שאין עון קשה כמוהו, שבגללו נשפך דם ישראל , די לנו מה שאירע בשלשה ימים האחרונים, שלשה ילדים נשחטו , אבא צעיר נפל ומת , ועוד דברים נוראים ומבהילים שהתרחשו , ילדים נדרסו , והכל בגלל ביטול תורה ומושב לצים , זיקוקים , זמרים רשעים מחטיאי הרבים .כי כשאין מספיק תורה יש גזירות לא טובות כנזכר בגמרא. הזמרים הללו המה הליצנים אשר פיהם דיבר שוא וימינם ימין שקר , ופעמים לרוב הבטיחו הם וחבריהם ממינם ומשאינו מינם ונשבעו לשקר והם צוחקים עליכם והם בעד בצע כסף עושים, ורבים חללים אלפי נפשות בנים ובנות של ישראל נפלו בשבי של יצר הרע ברשתם ובגללם, וכל כוכבי הזמר סופם גהינם. ואתה פתי מאמין לכל דבר או שאתה מנסה לטהר את השרץ ביודעין . אינך יודע את ערכו של הרב היושב ובוכה כל לילה על צרתם של ישראל בגשמיות וברוחניות, ומעתיר בתפילה עלינו תמיד. וצופה ורואה את תחלואי הדור הזה, ואתה מתרגש מדבר רגעי וחולף, האם טחו עיניך מראות כמה שאלות חמורות של איסורי תורה נשאלות כאן מדי יום ? באיזה בור עמוק יש אנשים ונשים הנמצאים ? וחלק מהשאלות לא מתפרסמות מפני צינעת הפרט. והרב בחכמתו משיב לכל אדם ללא אינטרס וללא כבוד ופירסום, ומוסר נפשו בעד עם ישראל הקדוש. איך העזת להרהר על דבריו ועל התורה, ועוד באת להחטיא אחרים ולפסוק ולהורות שהכל כשורה ? הכנס במקורו היה מיועד רק לקהל חילוני הרודף תאוות, זמר ושירה, ועולם הזה, ולא למי שיש בו דעת וקובע עתים לתורה. ובנוסף לא קראת את תשובת הרב, כי הוא כתב טעמים נוספים, שהעיקרי שבהם שאינו נכנס למקום לא טהור שנקרא גם על שם לא טהוד, ודי למבין.
המערכת אינה מתכווינת להמשיך את הדיון בנושא, אלא שביקשנו למחות על כבוד התורה, ולהעמיד את האמת על תילה. הכותב בצער , שלכם תמיד, העורך.

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב אני נערה בת 15 וחצי שומרת שבת שלומדת בבי''ס חילוני.מאז שסבתי נפטרה אני ומשפחתי התחזקנו יותר והמסגרת כבר לא מתאימה לי.בעיר שלי יש רק מסגרת אחת שמתאימה לי מכל הבחינות והמידות-בי''ס רק של בנות.כל שאר הבתי ספר דתיים אך מעורבים.ביה''ס שאני רוצה להכנס אליו עמוס בילדים ויש סיכוי שלא אוכל להכנס אליו.אשמח אם תיתן לי עיצה.
תשובה
תאמיני שתכנסי , תצליחי ותכנסי.

שאלה:
לכבוד הרב שליטא שלום, אני זקוקה נואשות לדברי חיזוק, אמונה וביטחון בעלי עזב את הבית בטענה כי הוא רוצה חיים חילוניים לכל דבר, הוא שכר דירה עם טלוזיה הוא כבר לא שומר שבת, ים מעורב וכו. אני לא רוצה לותר על החינוך שנתתי לבנות וגם לא לותר על עבודת השם בשביל שלום בית.
אני כל הזמן אומרת לעצמי הכל מהשם והכל לטובה,אבל זה מאוד קשה בבקשה כבוד הרב, תברך אותנו שיהיה לנו שלום בית אמיתי לעבודתו יתברך במהרה.
תשובה
המשיכי בכל כוחך להחזיק בבנות שיהיו שומרות מצוות ומקבלות חינוך טהור.

שאלה:
לכבוד הרב שלום והמון ברכה שאלתי היא האם מותר לי ללכת לבריכה (מימדיון) בבין המיצרים מכיוון שיש רק יום אחד השנה שהוא נפרד לבנות אז האפשרות שלי היא או ללכת בין המיצרים או ללכת מעורב שזה בשום אופן לא או לא ללכת בכלל ורק פעם בשנה שיש לי את האופציה לנפוש השאלה היא מה כבודו מציע מצד ההלכה?
תשובה
לא הולכים ולא מפסידים כלום.


שאלה:
לכבוד הרב שלום רב! ברצוני לשאול שתי שאלות: 1. האם ראוי לעשות עגילים לתינוקת בת שנה או לא מטעמי צניעות. בעלי טוען שזה לא צנוע ואני רוצה. אם לא מקובל באיזה גיל יהיה אפשר? תודה רבה!
תשובה
ראוי גם ראוי וכך נהגו מדורות קודמים לעשות עגילים לבנות.

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב אני לומדת בבית ספר דתי מעורב בירושלים. אני בכיתה ה´ והשנה לכבוד יום ירושלים ערכנו דגלנות. האם זה היה בסדר מבחינה הלכתית להשתתף בדגלנות זו? תודה רבה
תשובה
אם זה היה מעורב בנים ובנות זה אסור.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א, אם יש מגזר דתי שבהגיעו לארץ ישראל רשמו הלכות ולומדים כיום עד כיתה ו' בבית ספר מעורב בנים ובנות,האם זה רפורמה?
תשובה
הם עוברים על התורה הקדושה.


שאלה:
לכבוד הרב שלום רב יש לי בת בגיל 4.5 ויש יש לה בעיה של קשב וריכוז בזמן הריכוז עם הגננת היא לא קולטת כלום מהפרשה או ממה שהגננת מספרת הם 30 בנות בגן ונוצר פער גדול יחסית מבנות הכיתה יש אפשרות להכניס אותה לגן חינוך מיוחד לשנה שתקבל עזרה אבל שם הגן מעורב עם ילדים שמגיעים עם כל מיני בעיות הגננת חרדית יראת שמים האם ללכת על זה או להעלות אותה לגן חובה רגיל
תשובה
לא לשלוח לגן מעורב.


שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א אני ובעלי עובדים,וביתי בת 7 ובני בן 4 נמצאים בחופש, כל הקיטנות באיזורינו מעורבות בנים ובנות ביחד,בגן ובביהס כמובן זה בהפרדה,האם זה כל כך חמור שאני ירשום אותם לקיטנה מעורבת למשך שבוע ימים(אני יגיד לגננות שישימו אותם בשולחנות נפרדים), אם זה מאוד חמור וזה יהיה לרעתם אני ינסה למצוא פיתרון כי מאוד חשוב לי לגדל את הילדים בקדושה תודה רבה.
תשובה
מגיל 6 זה קצת בעיה, אך אם זה לשבוע אחד בלבד, תשלחי אותם והשם ישמרם.

שאלה:
לכבוד הרב אני נשוי ואב ל2 בנות, בחצי שנה האחרונה אני מתחזק בשמירת שבת, שיעורי תורה ,שחרית בבית הכנסת ציצית קטן אבל אני לא חובש כיפה... השאלה שלי שעד הקיץ האחרון הייתי הולך עם האישה והילדים לחוף מעורב ומה אני עונה להם שהן יבקשו ללכת בקיץ הקרוב שוב לחופים מעורבים? אישתי לא דתייה והילדים לומדים בבית ספר חילוני
תשובה
תסביר להם שזה מנהג הגויים ללכת בצורה כזאת מעורבת.

שאלה:
שלום לכבוד הרב יש לנו אירוע של אחותי במקום מעורב, הבשר הוא למהדרין והעוף כשר רבנות. שאלתי האם מותר לאכול שם?אין בעיה שהמהדרין מבושל אחרי כשרות רגילה? האם מותר ללכת לאירוע כזה בתור חרדים או שצריך לפי הכלל "כבוד בין הבריות מבטל לאו שבתורה" אם אני יודע שאחותי תיעלב... תודה
תשובה
כמה רעות יש שם, עצם התערובת ואיסורי תורה המתלווים לכך, ולא תתורו אחרי עיניכם... ריקודים שונים... כלי נגינה... שירי תיפלות,,, ליצנות ועוד. עון חילול השם של המשתתפים כאילו שום דבר לא קרה וכאילו הדבר מותר לחלוטין, הבעיות הקשות של הכשרות שנלאיתי מלסופרם.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א שלום רב. ברצוני לשאול אותך מה דעתך על בנים שהולכים למשחקי כדורגל בהתחשב בכל מה שיש באיצטדיונים (מעורבים,וניבולי פה) האם יש איסור ללכת לצפות במשחקי כדורגל? ומה לגבי בנות שהולכות לגבי משחקי כדורגל יש היתר? תודה מראש!
תשובה
זו תרבות יון ורומאים, ובאו להשכיחנו מתורתינו הקדושה.

שאלה:
שלום לכבוד הרב מה עליי לעשות בשיעורי ספורט? כי לבנים יש אפשרות לראות את הבנות בשיעורים ויש גם לפעמים שיעורים מעורבבים... איך אני יכולה לשמור כך על צניעותי? אם אני לא ייקח חלק בשיעור הציון שלי ייפגע וגם יש בגרות בספורט...
תשובה
מותר לך להשתתף אם הגוף מכוסה.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א ביתי בת ה- 7 לומדת בבית ספר חרדי של בנות שמופעל שם צהרון מאחת וחצי עד ארבע שהצהרון מעורב בנים ובנות (האחראית משתדלת להפריד בינהם אבל הם באותו חדר וקשה לי להאמין שהיא כל הזמן בשליטה מה קורה) רציתי לשאול ואני לא מחפשת להקל בעניין אם מותר וכדאי לשלוח את ביתי לצהרון מעורב כזה?
תשובה
כשאין מקום אחר מותר לך לשלוח אותם לשם.

שאלה:
לכבוד הרב שלום הבן שלי בן 6 יש לו בעיות קשב ולכן הוא נמצא בגן חינוך מיוחד אבל הגן הוא מעורב בנים בנות גן רב גילאי מגיל 4 עד 7 כולם מבתים חרדיים וגננות יראות שמיים הבעיה שאני מרגישה שהילד בוגר ולא שייך אבל יש הוא לא מצליח ללמוד להתרכז הוא לא מתקדם בלימוד הקריאה בכל השאר הוא בסדר כבוד הרב האם להוציא אותו משם אין לנו חינוך מיוחד בעיר רק בנים חרדי ז'א תלמוד תורה גם לא של קבוצה קטנה מה אני יכולה לעשות
תשובה
תשאירי בנתיים, ותנסי בבית לעזור לו בלימודים.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א שאלתי אותך לגבי צהרון לבני בן הארבע שהוא ילך אחרי הגן (אני ובעלי עובדים)הצהרון מעורב בנים ובנות רובם קטנים ויש שתי ילדות בנות 5, העובדת שם חרדית שמדברת יפה ובעלת מידות טובות, אני מודאגת מזה שזה מעורב אבל אין צהרון לא מעורב כי אין ביקוש (הצהרון מאחת עד ארבע) האם מותר לשלוח אותו לצהרון כזה? תשובה
מותר לך.

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב האם מותר לבחורה בת 26 ללמד בכיתה מעורבת בנים ובנות ביחד. מדובר בנוער מעל גיל מצוות?
תשובה
אם היא תלמד אותם יהדות אמונה ויראת השם יש מקום להקל, כי בין כך הם נמצאים במוסד מעורב, ואם ניתן להציל הרי זו ברכה.

שאלה:
לכבוד הרב אישתי רוצה לדעת האם מותר לה ללכת עם הבנות שלנו [אנו דתיים חרדים] ועם ההורים שלה לים מעורב שבודאי תהיה שם פריצות ר''ל עליי לציין שבמקום מגורנו יש ים נפרד [חוף צאנז]תזכה להגדיל תורה ולהאדירה
תשובה
איסור גמור הוא, וזה היה עונשם של דור המבול, ובגמרא אמרו שאין לו חלק לעולם הבא, ואנחנו נמצאים בערב מלחמה וצריך הרבה ישועה וזכיות ולא חטאים מעצת בלעם הרשע.

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב האם מותר לקחת צלם לחתונה שבד"כ מצלם חתונות מעורבות אבל בחתונה שלי בעזרת ה' הוא יצלם בהפרדה מלאה ?
תשובה
אבל אם גבר מצלם נשים זה לא מותר אלא צלמת.

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב אני נערה בת 13 בערך וברצוני לדעת מדוע חשוב ללבוש חצאית, כיוון שאני רואה הרבה בנות שגם הם דתיות והולכות עם מכנסיים. ולמה אסור לרחוץ בים מעורב.
תשובה
דעי בתי היקרה, שעון חמור הוא לגרום לגבר להסתכל על בת, ובמכנסים כיון שהם מבליטים את חלקי הגוף וכן רחצה במקום גלוי לגברים הוא דבר חמור וקשה ביותר. ועל ידי שתהיי צנועה תתברכי ותצליחי, ויהיו לך בנים כשרים וטובים.

שאלה:
באחד הערבים תפסתי יוזמה ופניתי בדברי מוסר לחבורה של בנות ובנים מעורבים בגינה קבועים על צניעות.הם לא זלזלו להפך שאלו כמעט שעה כל מני ענינים באמונה שהצטברו להם.אתמול עברתי מהגינה שאלו אותי אם אפשר לשאול עוד כמה שאלות ? דיברתי על תשעה באב חשיבות הצום ומעלתו האים מותר לי לדבר בפני נערות ונערים חילוניים אמונה ?אני בעלת תשובה ארבע שנים מבינה אותם.
תשובה
מצוה גדולה עשית, ואשרייך שזכות כזאת התגלגלה על ידך.

שאלה:
לכבוד הרב שליט"א יש לי 4 ילדים 3 בנות ובן בגלאי 6,4,3 וכמעט שנתיים בעלי רוצה לקחת אותם לים ואני לא מעונינת בכלל אין שם הפרדה והים מעורב הוא אומר שהם לא יכנסו למים רק ישחקו בחול אותי זה לא מעניין כי מה יהיה עם כל מה שהולך שם ומה שהם יראו. מה עלי לעשות? בעלי מחליט ולא מעניין אותו מה אני אומרת נשאר לי רק להתפלל ולדבר עם הילדים לפחות אנא עצתך לי בבקשה תזכו למצוות רבות שבת שלום

תשובה
אסור לגבר ללכת לחוף ים מעורב. את שלך אמרת לו ואם לא ישמע אין עליך עון.

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב האם יש הקפדה לא לשלוח ילדה בת 4 לגן בחינוך חרדי אבל בלי הפרדה בין בנים לבנות, עד איזה גיל מותר?
תשובה
גן מעורב אינו בגדר חרדי כלל.

שאלה:
יש לנו חבר שחזר בתשובה והוריו רוצים שבחתונה תהיה מחיצה לבנות ולריקודים וכן מחיצה לבחורי ישיבה ובכל האולם שישבו מעורב . ההורים מציינים שאחרת זה יגרום להם צער גדול מה עלי לעשות ? בתודה מראש
תשובה
ומה עם הצער הגדול של השם יתברך, וסילוק השכינה מהמקום, הזוהי התודה שניתן לו על שזיכנו להגיע ליום הגדול הזה.


שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א. האם בארוע מעורב של חילונים אישה שומרת מצוות יכולה לרקוד שמסביבה רק בנות?
תשובה
אוי לנו שכך עלתה בימינו שנשים מאבדות את הצניעות והבושה ורוקדות במקום שגברים יכולים לצפות בהם. על זה ראוי לבכות.

שאלה:
שלום לרב אני באה מבית דתי, למדתי בבי"ס ממ"ד, והתחזקתי בשנים האחרונות, לכן לא הלכתי לשרות לאומי, ניסיתי ללמוד במכללה חרדית ולא הייתי מרוצה.ועכשיו יש לי שתי אפשרויות: או לעשות שרות לאומי בגן ילדים+שיעורי תורה בערב, או לעבוד במקום שעובדים שם בנים ובנות ביחד ולא בטוח שאוכל לשלב עם העבודה שיעורי תורה כי המשמרות הן עד מאוחר. אני מיואשת והורי לוחצים אותי לעשות משהו עם עצמי, מה עלי לעשות? תודה רבה
תשובה
תחפשי עבודה נקיה לא מעורבת ולא שירות לאומי שנאסר על ידי כל גדולי ישראל.


שאלה:
לכבוד הרב אחת מחברותי מתחתנת והחתונה תיהייה מעורבת , חשוב לי לציין שאני ישב בשולחן בצד רק עם בנות . האם אני יכולה ללכת לחתונה ולהישאר , או ללכת רק לחופה (חברתי תכעס אם אני לא יבוא לפחות לחופה)?
תשובה
מותר לך להשתתף בחופה, ובתור בת מותרת השהיה הקצרה שם לצרכי שלום.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א, ה' יאריך ימיך בטוב ושנותיך בנעימים.
הזכרתי כבר שלצערי אני לומד במוסד אקדמאי מעורב בכיתה שלי כמעט ואין בנות אבל למרות שאני משתדל כמה שפחות להסתובב בהפסקות (כמעט ולא יוצא מהכיתה) תמיד אין יום שאני לא נכשל במראות אסורים, אני ב"ה אדם נשוי אבל בכל תמיד קופצות לראש מחשבות זרות. איזו עיצה יכול הרב לתת? והאם טוב לומר במקרה כמו שלי בקביעות את התיקון בברכת "מקבץ נדחי עמו ישראל"
תשובה
אל תחשוב עליהם בכלל, ותעסיק את עצמך בדברי תורה וזה ייפסק.

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב! ברצוני לדעת במה מותר לאישה להתפרנס? למדתי מקצוע אך מזה זמן רב לא מצאתי עבודה "כשרה" בתחום. בנוסף, הוצע לי ללמד חוגי איור ילדים בגילאי כיתות א'-ו' שומרי מצוות או לא שומרי מצוות בקבוצות מעורבות של בנים ובנות. מה עלי לעשות? תודה רבה לכבוד הרב!
תשובה
טוב שאת תלמדי אותם ותוכלי לתת להם יהדות מאשר מישהו אחר.

שאלה:
לכבוד הרב:האם אירוע שהריקודים בהפרדה מוחלטת אבל הישיבה בשולחנות מעורבבת מותר ללכת לאירוע זה?והאם זה מותר להלכה רק לשבת ביחד? תודה
תשובה
אוי לעינים שרואות ריקודי נשים .


שאלה:
לכבוד הרב שלום האם רב המקדש את בני הזוג בחתונה מעורבת מותר לו לכתחלה להגיע לאירוע ולקדש את בני הזוג למרות שמסביב יש תערובת של גברים ונשים?
תשובה
לפני כשישים שנה פירסמו חמישים מגדולי הרבנים בירושלים פסק הלכה וחרם שלא לקדש בחתונה שיש בה ריקודים מעורבים.

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב אירוע שמחות שנשים צנועות ובאכילה על השולחן יושבים מעורב ובריקודים הפרדה מליאה ...מותר הדבר?
תשובה
מסכנים ואומללים בעלי השמחה על "אירוע" "צנוע" כזה... אני מזועזע.

שאלה:
הישיבה בנפרד אך יש גם מעורב.האם מותר?נשמח להדרכה מהרב. בברכה
תשובה
אסור לשמוע "שיעורים" שיש בהם לפעמים ליצנות ודברי הבאי, ושיחות רחוב, ומילים לא מתאימות לבני התורה, שבעתיים חמור פריצת גדר הצניעות שאין פרגוד המפריד בין אנשים לנשים, ודיינו שברחוב אנחנו בקושי מהלכים ויש שם נשים, ועתה הוסיפו לנו גם בכינוסים וב"הרצאות". השם ירחם עלינו ועל קדושת העיניים.

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב אני בלנית ביישוב מעורב ונתקלת מידי פעם בנשים שמתעקשות לטבול לבד לגמרי. האם עלי להתעקש להיות נוכחת, ולהגיד כשר למרות שזה עלול לגרום שהן לא תטבולנה כלל?
תשובה
את צריכה להיות נוכחת, ואין לסמוך על הטבילה אלא אם יש השגחה שנעשית כהלכה.

שאלה:
לכבוד הרב
אבי מעל גיל 70 הי"ו סובל מכאבי גב ורגליים, הציעו לו שיצטרף לקבוצה מעורבת יחד עם נשים בעלי אותו גיל לשיעורי התעמלות מיוחדים למצב שלו , האם זה מותר ?
תשובה
ישב לא מול אשה ולא לידה .

שאלה:
בקורס מעורב בעבודה.אני נוכח בסימולציות עם דיבורי גסויות.יש גם נשים חרדיות עם פאות ואני יוצא להגנתן ומוחה שלא ידברו כך לידן למרות שהן משתפות פעולה.אשתי טוענת שזה מקרב.
תשובה
מכאן ראיה שאסור ללכת לקורסים מעורבים, כי הם משחיתים ומחריבים.

שאלה:
האם יש היתר להסתפר במספרה מעורבת(גברים ונשים מסתפרים באותה מספרה ולפעמים בו זמנית) הספרים עצמם הינם גברים יראי שמים בברכה
תשובה
הם לא יראי שמים, ואסור להסתפר שם.

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב, אני חוזרת בתשובה,מזה שלוש שנים אני עובדת במקום חילוני ובו גם דתיים.המחלקה שלי מעורבת,אך העבודה שלי היא בעיקר מול נשים והמנהל.האם זה צנוע?
תשובה
זה בסדר ומותר .

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א היו לי בעיות עם בעלי. הלכתי לפסיכולוג ולקבוצת תמיכה מעורבת. שאלתי היא האם מותר לי ללכת ? 4 נשים 3 גברים. המצב בבית השתפר מאוד לאחרונה ב"ה
תשובה
תבקשי פגישה נפרדת ללא גברים.

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב זמר שמרקיד נפרד אבל הישיבה מעורבת גם אסור לשומעו? 2.הייתי באירוע של זמר כזה אבל בישיבה נפרדת כשהחל לשיר מתוך 100 איש חרדים רק אני יצאתי זו הדרך?
תשובה
רשע מרושע, עבריין מועד, איך לא יבוש ולא יכלם, לראות מול עיניו נשים רוקדות ? מי התיר זאת ? האם לא מפחדים מיום הדין ? אוי להם לכל הנוכחים שם, תפילתם תועבה, מעשיהם פגומים, והם שותפים בכירים לחילול השם. די להרס הדת הצניעות והקדושה מעם ישראל.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א
האם מותר לבן ישיבה להשתתף במפגש משפחתי גדול, מעורב (שתיתכן בו פריצות נשים)?ועם זאת, יש מצב שהיעדר השתתפות יסב פגיעה למשפחה.כיצד לנהוג?
תשובה
אסור לשום יהודי להשתתף שם ולפגוע בכבוד השם יתברך .

שאלה:
לכבוד הרב האהוב עקב התפילות הארוכות במניין הספרדי אני מתפלל עם אשכנזים.אבל,לפעמים יש שיעורים מעורבים וביום שישי בערב שומעים גם את הנשים שרות את הפיוטים.מה עצת הרב?
תשובה
עון נורא ואיום, וגורם סילוק שכינה.

שאלה:
שלום לכבוד הרב האם מותר ללכת לטכס השבעה של צה"ל של קרוב משפחה שהתגייס שזה טקס כמו של הגוים ויש שם ישיבה מעורבת של גברים ונשים למרות שמגיעים לשם המון דתיים?
תשובה
בהחלט יש בעיה.

שאלה:
לכבוד הרב שלום! יש "רב" שאמר שמותר לנשים לרקוד במעגל נפרד בחתונה מעורבת כדי לשמח את חברתן. האם מותר להתבטא בחומרה רבה נגדו כדי שאנשים לא יגררו אחר דעתו?
תשובה
מי שאומר כן מהערב רב אין ספק.

שאלה:
לכבוד הרב האם מותר לשהות בסעודה של הזכרה או ברית שיש שם ישיבה מעורבת של קרובי משפחה?
תשובה
קרובים מדרגה ראשונה מותר . נשים אחרות לא .

שאלה:
שלום לכבוד הרב האם מותר לתת הרצאות להחזרה בתשובה לגברים ונשים בישיבה מעורבת ובנשים שבאים בלי שרוולים כלל ופתוח קצת באיזור הצוואר וביודעין שגם אברכים מגיעים לשם?
תשובה
לאברכים אסור ללכת לשם

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב 2 שאלות, 1. האם ידוע לך אם הלהקה "התזמורת העממית" היא כשרה לחתונה?
2. האם מותר ללכת לחתונה שיש ישיבה מעורבת של גברים ונשים אף שאתה בוחר לשבת עם גברים?
תשובה
א,ברוך השם איני מכיר להקות, בקושי להקת ציפורים. ב,אסור בכלל, והיושב שם מצבו קשה בעולם הזה ובעולם הבא אם יש לו.

שאלה:
שלום לכבוד הרב האם מותר לשמוע זמרים ?
תשובה
מיום חורבן בית המקדש גזרו חכמי ישראל לא לשמוע כלי שיר, רק בחתונות. ויש בזה דברים קשים. בשבתות ובמועדים שרים שירי קודש בפה. שירים שחיברום גדולי ישראל כמו רבי יהודה הלוי, רבנו אברהם אבן עזרא, רבי שלמה אבן גבירול, רבי ישראל נגארה, רבי שלם שבזי, רבי דוד חסין ועוד שהיו בעלי רוח הקודש ודבריהם קודש.
הזמרים בימינו רובם ליצנים, שיכורים, מחטיאי הרבים, מחברי מילים של תפלות והבל, ומתדמים ליוונים ולגויים ואסור לשמוע אותם. בנוסף הם מופיעים במקומות מעורבים כולל חתונות, ומרקידים נשים בפני גברים ומחטיאים את הרבים, והם יורדי גהינם, השם יצילנו מהם ומהדומים להם. 
שאלה:
שלום לכבוד הרב אח של אישתי מתחתן בשעה טובה בשבוע הבא ובחתונתו תיהיה ישיבה מעורבת אבל ריקודים מופרדים כמו כן בוודאי ישמיעו בדיסקים בארוע, שירים של זמרים שהרב אמנון הסביר שהם מחטיאי הרבים היות ומופיעים בערבי שירה אני אברך. כיצד עלי לנהוג בחתונה זו? אם יקצו לי שולחן רק לגברים עד כמה זה יעזור? תודה לכבוד הרב
תשובה
אסור לשום יהודי, אברך או פועל או מנהל, לשבת במקום מעורב, שיש שם נשים בפריצות. אחרי החופה תרוץ הביתה, וכך תכתב לחיים טובים בראש השנה.
שאלה:
לכבוד הרב שלום רב זו אני ששאלתי את השאלה לגבי אח שלי שמתחתן ותהיה ישיבה מעורבת אבל יש הפרדה לנשים כבוד הרב אני מסכימה עם כל מילה שלך אבל אני לא יכולה גם שלא להגיע אימי תכעס עליי מאוד מה עליי לעשות ?
תשובה
לאשה מותר להשתתף לזמן קצר .

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א יש לי אח שעוד כמה חודשים בעזרת ה' מתחתן ואני ממש בבעיה יכול להיות שהוא יחליט לעשות ישיבה מעורבת אבל יש הפרדה בריקודים מה כבוד הרב מייעץ לי לעשות (השואלת זו בת )
תשובה
ההלכה אוסרת לראות פריצות, אסור לשבת מעורב, ובודאי שאסור להיות נוכחים כשיש נשים רוקדות.

שאלה:
שלום לכבוד הרב בת דודה שלי מתחנת עוד כמה זמן, ואני לא יודע עם היא תעשה ריקודים מעורבים או לא, עכשיו מה שרציתי לישאול זה ככה, אני מבחינתי יכול להגיד להם עם זה מעורב אני לא רוקד ואין מצב שאני רוקד והם יכולים להעלב ולהיתעצבן, או לבוא ולהגיד שכואב לי הרגל או משהו בכדי שגם אוכל לשמח את החתן והכלה, תודה הרב אוהבים אותך תנסה לבוא לתת הרצאות בפתח תקווה.
תשובה
אסור לך בתור גבר להיות נוכח במקום שנשים מתהלכות בפריצות, אין משחקים עם ההלכה. וכתוב בתורה ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם.


שאלה:
לכבוד הרב שלום רב אני מנגן באירועים רוב עבודתי היא מול הציבור החילוני שבאירועים אלו לצערי יש חוסר צניעות.אני ברוך השם שומר על עייני וכמובן לא מנגן כשהם רוקדים מעורב אלא מכניס את החתן בתופים ושופרות והולך האם מותר?
תשובה
לא לנגן במקומות שבהם הנשים מתהלכות בפריצות.

שאלה:
לכבוד הרב אני מנגן באירועים ולרוב מופיע בפני הציבור החילוני כמובן שיש בעיית צניעות אך אנו בהחלט לא מנגנים בריקודים מעורבים רק באים 5 דקות מכניסים את החתן בתופים ושופרות והולכים.האם מותר?
תשובה
גם אם אין ריקודים אם יש שם נשים לא לבושות צנוע אל תופיע שם .

שאלה:
שלום לכבוד הרב האם מותר להתאמן בחדר כושר מעורב גברים ונשים בתודה מראש.
תשובה
תברח מגיהינם הבוער.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליטא האם מותר על פי ההלכה לקיים חתונה כאשר הישיבה מעורבת אך הריקודים כמובן בנפרד? והאם יש ציבור שנוהג בזה מותר לאחרים לסמוך על המתירים?
תשובה
סומך על הרשעים, שהורסים את קדושת ישראל. ומי התיר לראות נשים רוקדות ??? ומי התיר לשבת מעורב ולראות נשים ללא כיסוי ראש, ללא צנעות, בגדים פרוצים, כל זה חילול השם נורא ואיום ועון נורא, ואין לו חלק לעולם הבא.

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב,יש איסור חמור של הימצאות בחתונה מעורבת,אז איך הרב מגיע לשם ומחתן את הזוג? ואיך זה שהקידושין תופסים? ואיך מותר הרצאות תורה שגברים יושבים למטה באולם ונשים למעלה? אני מבולבל מאד ומבקש דעת תורה אמיתית-זה מותר או לא? סליחה ותודה רבה לרב ולצוות. באהבה והערכה רבה.
תשובה
נעשה סדר בשאלות ולא נערבם יחד. א,לפני שישים שנה היתה אסיפה בירושלים של כל הרבנים וחתמו על מסמך שכל חתונה שיהיו בה ריקודים מעורבים אסור לשום רב לקדש שם. ב,כינוסי תורה מעורבים אסורים מהתורה, מה שיש שהתירו זה היה בחו"ל אצל חילוניים גמורים שיש חשש שיתבוללו, אך בשום אופן הדבר אינו מותר.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א אנחנו מעונינים לצאת לטייל בחול -המועד האם ניתן ללכת לקברי צדיקים או שזה גם אסור כמו בית קברות רגיל? תודה רבה.
תשובה
מותר, בתנאי שלא יהיו מעורבים עם נשים.

שאלה:
לכבוד הרב שלום ברצוני לשאולך שאלה חשובה האם מותר לעבוד במקום שבו נמצאים הרבה נשים שרובם צעירות ??השם יברך אותך בכל טוב...
תשובה
אם זה מעורב, והן אינן מתהלכות בצניעות יש להמנע.

שאלה:
שלום לכבוד הרב שליט"א כבוד הרב יכול בבקשה להסביר מדוע לא צנוע שאישה תנהג ברכב? הרי באוטובוסים, בייחוד המעורבים וגם המהדרין יש כזה ערבוב ולעיתים כ"כ צפוף שגברים נדחקים על נשים וההיפך מחוסר מקום. לאישה יותר צנוע להצטופף כך מאשר לנהוג ברכב? אני שואלת באמת כדי להבין את הסוגיה.
תשובה
מי אמר שמה שמתרחש באוטובוסים זה כשר ? ולהסיק מכך שאשה תהיה נהגת זה צנוע ? הרי התורה אומרת כל כבודה בת מלך פנימה, אז מה שטוב ניקח ומה שלא מוצא חן נתעלם, לכן יש עצירת גשמים ותאונות לא עלינו. כי הפכנו להיות פרשני ההלכה מעצמינו. ואין אנחנו שומעים בקול התורה. 
שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א שלום רב, רציתי לשאול מדוע לגבר מותר לשיר בקהל מעורב ולהופיע ליד נשים? ובנוסף לגבר מותר לתת שיעורי תורה לגברים ונשים כאחד ולנשים אסור לתת שיעור תורה ליד גברים?
תשובה
כנראה שאינך יודעת, שאני מתריע בכל הזדמנות שאין לגברים להופיע במקומות שציינת. כי יש איסור תורה לגבר להסתכל על אשה.

שאלה:
שלום לכבוד הרב בן ציון מוצפי שליט"א, אני בעזרת השם עומד להתחתן במשפחה שלנו הבת של אחות של אמא שלי נמצאת במצב רפואי לא טוב והיא עושה בת מצווה לבת שלה שתהיה מעורבת למרות שהמנות יהיו בד"צ, אמרתי לאמא שלי שאני לא יכול ללכת אבל מפצירה בי בגלל שזה משפחה וגם בגלל החתונה מה אעשה ?
תשובה
מה שוה בד"צ עם תערובת אנשים ונשים.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א מישפחתה של אישתי "המורחבת" {דודים בני דודים וכו} רוצים לעשות אירוע בשבת בישיבה מעורבת ואנו מאד מקפידים שלא להישתתף בכאלו אירועים ויש אי-נעימות מהמישפחה שטוענים שזה רק המישפחה וזה כמו שולחן שבת וכדומ' חשוב לציין שהמישפחה חרדית, תודה רבה מכבוד הרב על כל ההשקעה והדאגה לעם ישראל!
תשובה
אם הנשים תלכנה עם בגדים צמודים או מרשרשים או חשופות שיער וחבושות פיאות יש איסור תורה להסתכל בהם.

שאלה:
לכבוד אור ישראל הרב מוצפי רבינו אני צריך חיזוק, בקשר לחתונה המעורבת שרוצה משפחת הכלה לעשות בטורונטו עם הבן שלי, ואני מסרב בכל תוקף!!! אילצו אותי לפגש עם "רב" (רב בית דין) בקהילה שהוא יהיה מסדר הקידושין, והוא אמר שאין כל יסוד בהלכה לחתונה נפרדת, והוא מוכן לבוא ולשבת באותו שולחן עם נשים!! הוא ורבנים אחרים, הוא לא מוכן לשמוע על צער השכינה, או על דעת רבותינו האמיתים, מה אני עושה כבוד הרב??
תשובה
ידעתי גם ידעתי שהוא לא ישמע ולא יכנע, כי אין להם אפילו מילימטר של יראת אלקים. תעשה מה שביכולתך ותצליח.

שאלה:
לכבוד הרבנו הגדול והיקר בני רוצה ליתחתן, משפחת הכלה רוצים חתונה מעורבת, אני מסרב בכול תוקף ומקבל חיזוק רק מרבנים כמוך, לצערי הרב "הרבנים" בקהילה בטורונטו טוענים כי אין הלכה בשולחן ערוך נגד חתונה מעורבת והם לוחצים עלינו ואשתי כמעט נשברת, בבקשה מהרב אם אפשר לקבל את המקורות להלכה שאוכל ליתמודד עם הבעיה. יצחק ע
תשובה
א,איסור מהתורה של ולא תתורו.ב,איסור תורה של השמר מכל דבר רע.ג, השכינה בורחת ספר חסידים סימן שצג.והגאון החיד"א בברית עולם שם. ד, ב"ח אבן העזר סז. וזה ברור ואיסור גמור. ובפרט שיש שם נשים נשואות. ואפילו רווקות אסור להסתכל משום ברית כרתי לעיני ומה אתבונן על בתולה. ובגמרא אמרו אין לו חלק לעולם הבא. חזק ואמץ אל תערוץ ואל תחת כי עמך השם אלהיך בכל אשר תלך.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א שלום רב תודה על הכל אני מרגישה התרוממות בנפש בזכותכם ה' זיכה אותנו שאתם שליחים נאמנים חבר של בעלי מתחתן שבוע הבא בחתונה מעורבת אני לא מעוניינת ללכת אבל בעלי מתעקש ואמר שנילך רק לחופה ונחזור ואם אני לא ילך איתו אנשים ימשכו אותו לשבת איתם אז מה כדאי לעשות?החתן סידר שולחן במיוחד לדתיים.
תשובה
אין שלחן לדתיים במקום שהולכים כבהמות וחיות השדה. ובפרט בימים נוראים. תעמדו מחוץ לאולם תכנסו רק בברכות ותברחו משם מיד.

שאלה:
לכבוד הרב שלום וברכה, לצערי הרב על מנת לחיות בשלום וללא מריבות עם רעייתי, עלי ללכת איתה לים וברכה בשחייה מעורבת של נשים וגברים, לצפות איתה בטלביזיה, לצפות במופעי צחוק ובידור, לרקוד ריקודים מעורבים, וכו'... אנא עצת הרב כיצד עלי לנהוג על מנת שיתקיים בביתי "וכל נתיבותיה שלום". מחילה ותודה לכבוד הרב.
תשובה
אתה צריך הדרכה צמודה של רב גדול וירא שמים. כי לא הכל מותר מפני שלום בית, ויש דברים שעושים בחכמה ובערמה לשם שמים.

שאלה:
לכבוד הרב אני ובעלי ב"ה בעלי תשובה ולא הולכים לארועים מעורבים אני יודעת שהאיסור הוא לגברים שלא יסתכלו בנשים, האם יש בעיה שאישה תהיה במקום כזה כשהיא לבושה בצניעות, יושבת בשולחן עם ההורים, וכמובן לא רוקדת? (המשפחה שלי חילונית ואני רוצה לשמור על יחסים טובים)
תשובה
מותר לך להיות נוכחת שם, אך אם תבחיני שגבר מסתכל עלייך יתר על המידה תקומי משם.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א בשכונה מעורבת מאורגן סעודה משותפת בבית הכנסת, של משפחות של מתפללי בית הכנסת, ללא מחיצה מה היא דעת כבודו?
תשובה
הסתכלות בנשים היא עבירה מהתורה. ואחת החמורות שבהם.

שאלה:
שלום רב לכבוד הרב מוצפי שליט"א, שלום וברכה, דחוף 1. ברשות הרב, הוזמנתי ( כך אמרו לי: אני רוצה להזמין אותך ) לברית מילה היום באולם, אירוע מעורב. האם מותר לי רק ללכת לברית עצמה ולצאת מייד לאחר מכן? מה דעת הרב? דחוף להיום כ"ב במנחם אב, 12/8/09. אמרתי לבעל השמחה שיודיע לאנשים על הברית ולא יזמינם. האם נכון הדבר?. הסנדק, הבנתי, הוא רב גדול ומקובל מנתיבות.
תשובה
לא חייב כלל, כיון שהאירוע מעורב.

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב אני חילונית אך שומרת מצוות ובעלי הוא חוזר בתשובה.בקרוב אני נוסעת עם מישפחתי לבית מלון ובעלי לא רוצה שאכנס לבריכה מעורבת,מה עלי לעשות?
תשובה
תמצאו מלון שיש שם שעות נפרדות לגברים ולנשים. כי אנחנו יהודים עם קדוש בניו של השם יתברך ואסור שגבר יביט על גופה של אשה ומכל שכן נשואה.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א, שלום רב, בזכות הרב התחמקתי באלגנטיות עד עכשיו מ - 4 חתונות מעורבות, בת מצווה מעורבת, הכל ברוח טובה והקשר עם בעלי השמחה נשאר כפי שהיה קודם. הרב, גיסתי( אחות אשתי) עושה מסיבה השבוע לבן שנולד לפני כשלושה חודשים. הברית היתה בבית כנסת. המסיבה במסעדה בשרית, תהיה מעורבת. לפי איך שהגיעו מספר נשים לברית, השם ירחם, לא נראה לי שתישמר הצניעות. אני יכול להתחמק. מה דעת הרב?
תשובה
תתחמק ותבוא ברכה אל ביתך.


שאלה:
שלום לכבוד הרב, הורי הכלה מתנגדים בתוקף להפרדה בישיבה ומאיימים שלא יזמינו אף אחד ולא יבואו. האם אפשר לעשות מקום לגברים, נשים ומקום מעורב? שם ישבו אנשים שאם לא יבואו, במקרה הפחות גרוע יראו טלויזיה. באירוסין ושבת חתן כשהמוזמנים הם משפחה קרובה(אחים נשואים, סבא וסבתא שיושבים פעמים רבות בשבתות בלי הפרדה), יש ענין בהפרדה? תודה!
תשובה
עליך להיות חזק ביראת השם, ולירא ממנו בלבד, אתה מתחתן ולא הם, והאחריות היא שלך שהחתונה תהיה חתונה של יהודים ולא דומה לשל גוים.

שאלה:
לכבוד הרב הגאון שלום רב! אני נוהג לא ללכת לארועים בהם יש ישיבה מעורבת של קרובי משפחה. לאשתי קשה מאוד עם ההנהגה הזו. (מה גם שהרבה פעמים הבריתות נעשות בבית הכנסת בישיבה מעורבת) והיא ביקשה לשמוע חיזוק מהרב על העניין. האם בבקשה הרב יוכל קצת להרחיב בעניין ישיבה מעורבת באירועים (בריתות, נישואין וכו'.) תודה רבה לכבוד הרב.
תשובה
בגמרא ברכות סא. כל ההולך אחר אשה בנהר אין לו חלק לעולם הבא, והמפרשים כתבו שבודאי היא לבושה אלא שרגליה מגולות. ובראשית רבה כו כל מקום שיש עריות אנדלמוסיא באה לעולם והורגת טובים ורעים, ועל הכל השם מאריך אפו חוף מפריצות. ובספר חסידים סימן שצג כתב הוד והדר לפניו עוז וחדוה במקומו. לכך אומר שהשמחה במעונו.ואם נשים יושבות בין האנשים על זה נאמר לא ישבתי בסוד משחקים ואעלוז. כי כל שלחנות מלאו קיא צואה מבלי מקום.ואסור להיות שם.ובזוהר כתב כי כל הפטירות המשונות לתינוקות וצעירים זה בעבור תערובת אנשים ונשים. והיום ידוע כי אין מקום פרוץ בלבוש בשירה ועוד כמו בשעת החתונה, ובמקום שיודו להשם יתברך שזיכה אותם להגיע ליום הזה מתעסקים בהבל ובהרס והדבר גורם נזקים לזוג המסכן. וכל יהודי שעמדה נשמתו על הר סיני יברח ממקום כזה.

שאלה:
שלום לכבוד הרב היה לי ויכוח עם חבר בקשר לאיסור הימצאות בחתונה מעורבת, הלה הקשה על נסיעה באוטובוס בשעות העומס, שגם שם יש גברים ונשים בערבוביה. ברור לי הדבר שהירא לדבר ה' לא יתערבב במקום כזה, אבל מה ההלכה אומרת? הרי יש אנשים שהם די אנוסים. יישר כח כבוד הרב, שמחזק אותנו ומיישר אורחותינו.
תשובה
זה לא חבר אלא מקנתר, כי רוצה להתיר דבר אסור מעקרונות היהדות שהוא בנפשינו בטענות סרק שאינם ראוים לתגובה.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א בת דודה שלי מתחתנת לפני החתונה היא עושה חינה באולם הישיבה תיהיה מעורבת בנוסף יהיו נשים בלבוש לא צנוע איך הרב מציע לי לנהוג (היא יתומה מאבא) 2) האם יש עינין לערוך חינה
תשובה
אסור כלל ללכת לשם, וזה מנהגי גויים ומוסלמים.

שאלה:
לכבוד הרב שלום כבוד רב שלום בני מתחתן שני ההורים משני הכיוונים הינם דתים יראיי שמיים ושומרי שבת,בניו כלתי לעתיד מעוניינים לקיים חתונה בהפרדה מלאה (אכילה מופרד וריקודים מופרד) שאלתי היא האם אפשר למנוע פירוד משפחות ואי הגעתם של אורחים לחתונה בשל ההפרדה וסיכסוכים האם כדאי ותמליץ כמובן לפי ההלכה למנוע חיכוכים מיותרים לאכול ביחד עם האחים והאחיות ולעשות שמחה ברוב עם והדרת מלך תודה... אבל ריקודים בהפרדה.
תשובה
זה לא הדר ולא מצוה שיושבים מעורב השכינה בוכה והקדוש ברוך הוא מסתלק, נשמות הנפטרים הבאים לחופה מסתלקים בבושת פנים, הרי בניהם של אברהם יצחק ויעקב אנחנו, ואיך נעתיק את השמחות מהגויים ונהפוך למתבוללים, ריקודים נפרדים היאך אפשר להתיר איסור מהתורה של ולא תתורו אחרי..עיניכם. ונשים נשואות יפזזו לעיני גברים זה בטוח לא יהודי. אין כאן חלילה פירוד משפחות אלא הפרדת יצר הרע וסילוק קיטרוג מעל בני הזוג. חתונה אינה הוללות או חפלה אלא שמחה קדושה עם השכינה החופפת על החתן והכלה.הרי מעיקר ההלכה היו נוהגים ההורים לצום כדי שלא יבואו לידי תקלה חלילה, וכאן נתיר להם להכעיס את בוראינו שהחיינו והגיענו ליום הזה...

שאלה:
שלום לרב הגאון הרב מוצפי שליט"א. הוזמנו לחתונה דתית שתערך במוצאי שושן פורים אשר הישיבה בה מעורבת.
(ריקודי הנשים מעבר למחיצה). 1. האם ישנה בעיה לשבת בשולחן גברים ונשים יחד (בדיעבד). 2.האם יש נפקא מינא אם לא יושבים ממש ליד אישה אלה גבר ליד גבר ואישה ליד אישה ואין שיחה משותפת בין הגברים לנשים ? 3.רוב תודות על מתן התשובות

תשובה
עיקר האיסור הוא מהתורה ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם... ולכן עצם הישיבה המעורבת אסורה מהתורה.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א אני ובעלי נשואים כמעט שנתיים ברוך ה' ואנחנו חוזרים בתשובה ולאחרונה יש לי רגשות חרטה עצומים על העובדה שהתחתנו בחתונה מעורבת ולא היינו חזקים מספיק היינו ממש בתחילת הדרך ושתי המשפחות ברובן לא הכי דתיות והם מאוד התנגדו דאז ושמעתי לעצת אנשים חסרי דעת שאמרו שאף אחד לא יגיע לחתונה, היום אני מתחרטת מאוד וזה מציק לי מה לעשות כבוד הרב??
תשובה
את ילדכם תשיאו בחתונה כשירה. וזה יהיה התיקון.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א שאלה אותי אישה בעבודה איך זה שהיינו בברית ולא הסכמת לשבת כי זה ישיבה מעורבת וכאן בעבודה בחדר אוכל מס של עובדים (6) אוכלים ואת יושבת לא ידעתי מה לענות האם יש תשובה לזה להבא?
תשובה
ב,בעבודה אנחנו עסוקים במלאכתנו ואין חשש לקלות ראש אבל באירועים יש מקום לשיחות בטילות. ועוד ההבדל הוא רב כי לאירוע היום מתלבשים כמו נסיכים וזה פרוץ. גם מתוך אכילה ושתיה באים לקלות ראש כנזכר בתלמוד. והדברים ברורים .
שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א לגבי הפרדה בישיבה בחתונה בין גברים ונשים, האם עדיין צריך לעשות את ההפרדה אם הדבר מצער מאוד את ההורים משני הצדדים? אפשר לעשות אזור מופרד למי שרוצה ואזור מעורב למי שרוצה? תודה מראש.
תשובה
ולא נורא לצער את אבינו שבשמים ? ושהשכינה בורחת משם. וזו הסיבה לריבוי הגירושין לאחרונה.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א, אני במיונים לשליחות מטעם הסוכנות היהודית ובני עקיבא העולמית. במסגרת זו מיונים מעורבים של גברים ונשים, וגם ההכשרה מעורבת. אך השליחות בפועל מתבצעת בהפרדה בין גברים לנשים. נשים נשלחות לאיזורים נפרדים מגברים. בהכשרה הלבוש כולל צניעות מוחלטת (לפחות כעת, כי חורף...). מטרת השליחות היא קירוב רחוקים והעלאת יהודים מחו"ל. מה דעת התורה על כך?
תשובה
בכדי להעלות יהודים לארץ ישראל ולקרבם לאבינו שבשמים עשה והצלח. ובשליחותך תסביר להם את חשיבות שמירת המצות בארץ ישראל בעיקר ויש בזה זירוז הגאולה.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א. האם בארוע מעורב של חילונים אישה שומרת מצוות יכולה לרקוד שמסביבה רק בנות?
תשובה
אוי לנו שכך עלתה בימינו שנשים מאבדות את הצניעות והבושה ורוקדות במקום שגברים יכולים לצפות בהם. על זה ראוי לבכות.
שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א השלום והברכה בעז"ה יתברך אני עומדת להתחתן בקיץ בעלי לעתיד ואני חוזרים בתשובה ובאים מרקע של משפחות מסורתיות. הייתי מעוניינת להתייעץ עם כבוד הרב כיצד לארגן את האירוע בזמן ריקודים(מעורב/הפרדה/חצי-חצי) מהסיבה שמשני הצדדים המשפחות אינן דתיות .אני אובדת עצות כי אני מאוד רוצה שבעז"ה יהיה אירוע השומר על הצניעות עם שמח וריקודים ומצד שני רוב האורחים לא מקפידים על ריקודים בהפרדה
תשובה
חתונה זה דבר קדוש ועליון, הקדוש ברוך הוא והשכינה מופיעים ושמחים עם החתן והכלה ולכן השמחה במעונו. ואם חלילה יש שם פריצות ותערובת השכינה והקב"ה מסתלקים ואין השמחה במעונם, ואיך נעשה זאת להם כאשר הוא נותן לנו חיים ובן זוג ואיזה גמול ניתן לו, ואיך נתחשב בדעתם של אנשים שלא מכירים בו ואפילו שמע ישראל לא אומרים...

שאלה:
לצערי אני באמצע לימודים לתואר במוסד מעורב ואין במקום בית כנסת, המניינים שם הם ברחבה בד"כ עוברות שם נשים בלבוש לא צנוע, האם להתפלל שם במניין או במקום אחר ביחיד?
תשובה
תעמוד בתפלה ליד קיר או מחיצה, ואם אין תעמוד במקום מגודר סמוך.

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב 2.האם מותר ללכת לאירוע שאין רקודים אבל הישיבה מעורבת?
תשובה
כל ישיבה של גברים עם נשים אסורה מהתורה משום ולא תתורו אחרי.. עיניכם.ובפרט בימינו שנוהגים ללבוש בגדי ראווה.

שאלה:
שלום לכבוד הרב במסגרת העבודה, האם מותר לגבר (נראה חרדי ומנסה גם להיות כזה) ללמד הדרכות מקצועיות בכיתת לימוד או חדרי הרצאות, כאשר הקהל מעורב נשים וגברים, אשר ברובם לצערי אינם שומרי מצוות? האם מותר להשתתף בפגישות בפורום כזה? יורנו מורנו ושכרו כפול מן השמיים
תשובה
אין להשתתף על פי ההלכה בפורום מעורב כלל.

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב אנחנו משפחה מעורבת (חרדים חילונים מזרחי) בעת עליה לקבר של אבי ביום השלישי החלה אחת מהנכדות לקרא דברי הספד אני טענתי שלא ראוי שהיא תאמר דברים בפני גברים והיו שטענו שאין עם זה בעיה והביאו ראיה שפעם היו מקוננות שגורמות לבכי . מה דעת הרב ?
תשובה
מאימתי עולים לקבר אנשים ונשים יחד. זה דרכם של מתקני הדת ומהרסיה לתלות בוקי סריקי ולקלקל את הצניעות גם בבית הקברות. והרי הפסוק אומר וספדה הארץ משפחות משפחות משפחת בית דוד לבד ונשיהם לבד. והם ממציאים לנו דת חדשה.ומעתיקים רק את החילונים ולא את הרבנים.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א שלום רב האם כאשר ויש למשפחתי ארוע כלשהוא והוא לא דתי והוא מעורב כגון ואם אני לא הולך המשפחה תפגע מכך עד כדי ריב חס ושלום האם ללכת משום שלום בית או בשום פנים ואופן לא חשוב לציין שאם לא כן האנשים הנ"ל יכולים להיפגע מאוד וכשאני מתכוון ללכת הכוונה ללכת לומר מזל טוב לשים מעטפה ולחזור הביתה אין הכוונה חלילה להישאר שנייה אחרי זה תודה
תשובה
תלך לשתי דקות תעשה סיבוב ביניהם ותתחמק ותצא.

שאלה:
אני מתחתן עוד חודש ושאלתי את הרב בנושא הישיבה מעורבת באוכל והרב אמר לי שצריך למנוע את זה, אך המשפחה ממשיכה להתנגד שאלתי רב בנושא והוא אמר לי לחלק את האולם לשני צדדים אחד מעורב ואחד הפרדה נשים גברים הכול כדי שהיה שלום בית במשפחה רציתי לדעת מה הרב אומר בנושא האם זה אפשרי
תשובה
תמשיך ללחוץ עד שתנצח להכניעם להלכה. ותהיה לך חתונה כשירה. כי בישיבה נפרדת לא מרויחים מאומה כי רואית הפריצות ואסור לשבת במצב כזה.

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב אני מתחתן בעוד חודש. הבעיה היא שרציתי לעשות חתונה מופרדת, כול המשפחה הגיבו בצורה לא יפה. אני בחור שלומד בכולל. פניתי לרב ושאלתי אותו מה לעשות הוא התיר לי לעשות ישיבה מעורבת בלבד בשביל שלום בית במשפחה, וריקודים מופרדים כמו כן גם בנושא הצלמים הכול מופרד ולנשים יש צלמת. רציתי לדעת מה כבוד הרב פוסק בנושא ומה אני צריך לעשות, האם אני יכול לעבור אל דברי הרב שלי.
תשובה
מעיקר ההלכה ישיבה מעורבת אסורה. תשתדל למנוע הדבר כפי יכולתך.

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב כבודו אני גר ברחובות ואנו משפחה חרדית אישתי מכסה את ראשה באופן מלא ומאוד צנוע רציתי לדעת האם אני יכול לרשום את ילדי לגן או בית ספר ששם יש מורה או גננת אשר לראשה יש פאה ??? ואם מותר לי ללכת לחתונה של אחות של אישתי למרות שהישיבה שם מעורבת???המשפחה של הבעל של גיסתי היא מהפלג ציוני דתי והם נוהגים כך למרות שהריקודים מופרדים???שנה טובה כבוד הרב.
תשובה
א,מותר לשלוח כי לא נוכל להמנע מכך. ב,אין מנהגים נגד התורה שמזהירה מהסתכלות ושיחה עם נשים, וברט בימי הרחמים והתשובה, אסור לשבת שם. ובודאי שהריקודים ללא מחיצה זה חטא חמור ונורא.

שאלה:
אני כרגע לא עובדת ועל מנת לקבל הבטחת הכנסה עד שאמצא עבודה אני צריכה להיכנס לפרוייקט בשם "אמין" שזה סדנאות להכשרת האנשים שיוכלו לצאת לשוק העבודה. קבלת הקיצבה מותנית בהגעה לסדנאות. הבעיה היא שהסדנאות מעורבות נשים גברים וערבים. מותר ללכת כדי לקבל את הקיצבה?  תשובה
תלכי לשם ותשבי ליד אשה.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א אם מדובר בחתונה שהריקודים נפרדים אך ישיבה מעורבת אבל יוצא שכל משפחה יושבת ביחד, האם גם כדאי להיות נוכחת בחופה ולצאת או שאין בעיה להישאר?
תשובה
יש בעיה חמורה של איסור ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם שהוא מהתורה, כי לצערנו באות לשם נשים לא בצניעות וכל שניה של שהות שם מהוה עבירה.

שאלה:
לכבוד הרב שלום רב, הכרתי בחור שרוצה להתחתן.לאחרונה נודע לי שיש איתו "בלגנים" מעורב בקטטות,משפטים תביעות קטנות,משטרה - לא משהו פלילי,אלא כתוצאה ממחלוקת עם אנשים שונים. פעם מתוך כעס (סיבה מוצדקת לכעס) הוא שבר את שמשת מכוניתו של בעל עבירה. האם להמשיך איתו ? נ.ב. אנחנו לא צעירים . בתודה רבה .
תשובה
אם זה רק עם אותם אנשים ולא היה עם אנשים נוספים להמשיך.

שאלה:
לכבוד הרב מוצפי שליט"א אני ובעלי חוזרים בתשובה כבר מספר שנים וברוך ה' מתחזקים. לבעלי יש חברים שהם חילוניים עוד מקודם ובקרוב אחד מהם מתחתן וכידוע זאת תהיה חתונה מעורבת ואנחנו נשב שם עם כל החברים שלו ועם הנשים שלהם שלא מתלבשות בצניעות איך מתמודדים עם מצב כזה. הם כיבדו אותנו בחתונה שלנו שהיתה גם כן מעורבת והוא חבר טוב טוב!!! מה עושים?
תשובה
ללכת ולמצוא פינה הכי צנועה, ובשעת הריקודים המעורבים לצאת ללובי.

 

 

 

 

 


שירה בשפה זרה
שירי צחות ומליצה
שירי עגבים וחשק
שירה בפה בסעודת החתן
כלי שיר בסעודת חתן
שירה בכלי שיר
שירה במעורב
עונש השומע/משורר/מנגן
מה דינו של המזמר\מנגן
מה דינו של הדיסק
כתבי מחאה
פרסום הזמרים החוטאים
שמיעת דיסק טייפ או רדיו
שירה שלא בשמחת מצוה
ערבי שירה וקונצרטים
אם להזמין זמרים אלו לשמחות
תשובות מבוארות ע''י העורך
לחן ומקצבים או תנועות של גויים

הסכם שימוש
שאלות נפוצות
האתר הוקם ומתוחזק ע"י לוגייט טכנולוגיות
אחסון אתרים    חנות וירטואלית