ראשי  רגילות  מבצעים  הרשמה  צור קשר
   
שלום אורח,להרשמה לחץ כאן סל קניות תיק לקוח
חיפוש
   שירים בזמן הזה
   הועד לנגינה יהודית
   שיטות הראשונים

  בעניין פאה נכרית

  בעניין מכונת גילוח
הרב מוצפי - תשובות בקשר לפאה נוכרית

שאלה מספר 74640 שלום לכבוד הרב  אני חובשת כיסוי ראש סביבי רבות הנשים שחובשות פיאה כולל נשות רבנים ובנותיהם ספרדים. מה אומר לחברותיי שלוקחות דוגמא מרב הקהילה שלא אחטא בלשון הרע ח"ו?
תשובה:  שאשתו מושלת עליו .
שאלה מספר 61423 לכבוד הרב מוצפי שליט"א יש ערוץ "חרדי" בטמבלויזיה שמראים נשים בתכניות וגם מראיינים ונשים מדברות עם פיאה וזה דוחה חוסר הצניעות שלהם שישימו לזה סוף מה לאן הגענו?
תשובה:  על זה היה דוה לבנו, על אלה חשכו עיננו. אוי לדור שכך עלתה בימיו, ואלה נעשו "מוכיחיו ומנהיגיו".
שאלה מספר 59904 לכבוד הגרב'צ מוצפי שלום יש רבנית שקוראת לאישה להיות מטופחת בחוץ והרבה נשים שומעים אותה מה דעת כבודו ת' למצוות
תשובה:  מטופחת בבית בפני בעלה כן, בחוץ זו מחטיאה את הרבים. וכתבתי לכם כי הראוני תכנית "חרדית" בה "רבנית" אירופית מלמדת אשה ספרדיה בשביס איך לחנך ילדים והספרדיה שותה בצמא את דבריה, וה"אירופית" המלומדת חובשת פיאה הגולשת לארבע רוחות השמים. כי דור תהפוכות המה.
שאלה מספר 58598 לכבוד הרב שלום רב אני רווק בן 26 ובחו"ל וקשה למצוא בחורה שמוכנה לכסות את הראש במטפחת, האם אני אמור לבטל שידוך או להתפשר אם פיאה?
תשובה:  תבקש ממנה שם פיאה עם כובע.
שאלה מספר 55755 לכבוד מורנו ורבנו עטרת ראשנו סיני ועוקר הרים שליטא היו אחרי רוב מחילות ביודענו כמה יקר זמנו אנו פונים למעלת כבודו בשאלה הכרחית לנו ולכל משפחתנו אני כעת בשידוך עם בחורה ספרדיה שלמדה בסימנר באנגליה
והיא אומרת שמאוד קשה לה לכסות ראשה עם כסוי ראש ולא מוכנה לפשרה ולא אקיה שלם עם זה אם תשים פיאה מה לעשות
תשובה:  לדחות את הענין עד שתסכים להיות אשה כשירה.
שאלה מספר 54023 בס"ד לכבוד רבינו הגאון בן ציון מוצפי הציעו לי שידוך אני חוזר בתשובה:  לפי הנתונים היא באה ממוסדות טובים בית של בני תורה היא ספרדיה אבל היא רצתה פיאה נוכרית עקב זאת ביטלתי את השידוך שדיברתי עם הנציג של המשפחה הסברתי לו שזה אסור האם נהגתי נכון??
תשובה:  אוי למי שמכנה עצמו בן תורה ותובע פיאה. זה זיוף גמור.
שאלה מספר 53182 לכבוד הרב שלום רב יש סופר שאשתו הולכת עם פיאה האם לקנות ממנו תפילין
תשובה:  היא נקראת הולכת בגילוי ראש.
שאלה מספר 38965 לכבוד הרב מוצפי שליט"א כבוד הרב, אני גרושה שממשיכה ללכת עם כיסוי ראש כמו שהייתי נשואה, שאלתי אם יש חובה לגרושה ללכת עם כיסוי ראש ולמה? ומצד שני האם זה לא מקשה למציאת בן זוג חדש?. תודה וכל טוב
תשובה:  אשה ברגע שנשאת מתחייבת בכיסוי ראש, אם יש בעיה עם מציאת בן זוג אפשר להשתמש זמנית בפיאה.
שאלה מספר 36727 הרב שליטא לענין כסוי ראש לאשה גרושה שלא הייתה נשואה הרבה זמן, אם אפשר לכסות במטפחת ולגלות קצת מקדימה או ו מאחורה , כי ממילא עם פיאה לא נעים, אני מרגישה שהרבה יותר מסתכלים עלי וזה בדוק. אם אני חייבת בכיסוי שלא יראו לי אף שערה במטפחת?
תשובה:  תכסי כמה שאפשר.
 
שאלה מספר 36481 לכבוד הרב שלום רב אנחנו מתגוררים בארה"ב אנחנו בעלי תשובה:  ממוצא ספרדי. אשתי לפני כשנה החלה לכסות את הראש עם מטפחת. היא עובדת בבית ספר אורטודוקסי- מודרני באזור יוקרתי. במקום העבודה לא מאפשרים לשים מטפחת אלא כובע או פיאה. אנחנו יודעים מה כבוד הרב עובדיה יוסף פוסק בעניין הפיאה וגם כבודו. האם יש היתר לצורך פרנסה במקרה הזה? תודה ושבת שלום
תשובה:  עד שתצאו מהגלות הזאת שתלך למקום העבודה בלבד עם זה.
שאלה מספר 28797 בס"ד לכבוד הרב היקר שלום רב, לשכנתי יש גידול בראש ומצבה בכי רע. השבח לא-ל עליון שכנעתי את ביתה לדבר עם האם שתכסה את ראשה והיא הסכימה (האם שומרת שבת ומקיימת מצוות). הבת שאלה אם אפשר שכשהאם תבריא תחליף את המטפחת בפיאה. עניתי שעדיף שלא תתן לאמא את האופציה ונקווה שהיא תישאר עם המטפחת. מה דעת כבודו בענין? האם נהגתי נכון? אין רבנים שיעמדו לצידי בענין. יורנו הרב מה לעשות.
תשובה:  יפה נהגת, ונכון דיברת.
שאלה מספר 28423 לכבוד הרב שלום רב ברצוני לשאול אני אישה גרושה האם אני חייבת ללכת עם כסוי ראש זה מעיק עלי כי אני יודעת שבתורה לא כתוב לאישה גרושה לשים כסוי ראש וגם הפאות מאוד יקרות מה עושים
תשובה:  כדאי לך ללכת לפחות עם פיאה ובזכות זה תצליחי בחייך.
שאלה מספר 23074 לכבוד הרב שלום רב אני בת 36 , אני יודעת את האיסור של פיאה נוכרית, ואם אשים על ראשי מעיין רצועת בד(סרט) וחלק משערות ראשי יהיה גלוי עדיף הדבר?
תשובה:  ומה אענה ומה אומר, זה לא זה.
שאלה מספר 21642 שלום לכבוד הרב מוצפי שליט"א יש לנו בת בשם מוריה מרים כבת 20 שנמצאת בשלב שידוכים אולם בזמן הבירורים לגביה היא נשאלת מה קורה עם כיסוי ראש? היא רוצה לשים רק כיסוי ראש ולא פיאה וכתוצאה מכך יורדות הרבה הצעות של בחורים טובים ספרדים , השאלה שאנחנו מבקשים לדעת האם עליה להתמיד בתשובה:  זו או שתקבל עליה לעשות רצון בעלה גם אם זה יהיה פיאה ? בברכה ובתודה.
תשובה:  אלה לא בחורים טובים כלל. אני מכיר כמה טובים שלא מבקשים פיאה.
שאלה מספר 18397 לכבוד הרב שלום רב, אברך אחד אמר לי שלא יפה עושים שלא מלמדים זכות על הפאות של הנשים ספרדיות שהרי הגאון בן ציון אבא שאול ז"ל מתיר במפורש בספרו אור לציון, אמרתי לו שאני צריך לשאול את הרב אני לא יודע מה לומר לו ובכלל אם הבנו נכון את האור לציון. ה' ישמור צאתך ובואך מעתה ועד עולם.
תשובה:  הרב מעולם לא התיר פיאה לאשה. ולא הוא כתב את אור לציון, ולא כתוב שם שפיאה מותרת.
שאלה מספר 16320 לכבוד הרב מוצפי שליט"א אנו בעלי תשובה ,בעבר שאלתי את הרב לגבי אישתי שהולכת בגילוי ראש האם כדי פיאה כי היא התנגדה לכיסוי ראש בטענה שזה מכוער, הרב ענה בשום אופן פיאה,להמתין בסבלנות ,להתפלל ולא ללחוץ עליה.תודה לאל אישתי קיבלה על עצמה כבר לפני חודשיים מטפחת! הרב אתה ענק! אז הנה לכל הגולשים השכינה מדברת מתוך גרונו.
תשובה:  זה בזכות הסבלנות והאמונה שלך. תבורך.
שאלה מספר 15313 לכבוד הרב מוצפי שליט"א האם זה בסדר ללכת להרצאה שהרבנית עם פיאה? אך היא אומרת דברים מחזקים לעלות בתורה וברוחניות..
תשובה:  כדאי מאוד שתאמר דברים בשבח כיסוי ראש, צניעות, ובריחה ממותרות.לחזור למנהגי אבותינו, בפרט בשעה כל כך קשה לעם ישראל.
שאלה מספר 7813 לכבוד הרב אני טוחנת שום בכמות גדולה, מערבבת אותו עם מלח או שמן ומקפיאה וכך יש לי שום כתוש בהישג יד. האם זה מותר?
תשובה:  לא לעשות כך.
שאלה מספר 4577 רציתי לרשום את הילדה של לגן אגודת ישראל אך כשראיתי כי הגננת חובשת פיאה נרתעתי ולא רציתי לרשום את הילדה שלי שם, לא אמרתי דבר לגננת) והילדה שלי נשארה בגן הקודם שהוא ממ"ד תורני שיש בו רב גן ועוד דברי קודש אחרים והגננת עם כיסוי ראש כנדרש מכסה כל ראשה האם עשיתי נכון? תודה לרב הגדול
תשובה:  בתנאי שהילדים בגן הנוכחי שומרים על טהרת הפה.
שאלה מספר 849 אני אשה תימניה ואני רוצה לשים פיאה . בעלי מעוניין . אנחנו חוזרים בתשובה ולא צמודים לרב. האם אוכל?
תשובה:  הקדוש ברוך הוא ישמח מאוד אם לא תחבשי פיאה כי יש בזה הרבה מכשולים.
שאלה מספר 76251 לכבוד הרב האם לפסול לאלתר שידוך הרוצה בפאה?
תשובה:  פאה היא כגילוי ראש .
שאלה מספר 76163 לכבוד הרב שלום רב האם מותר לאשה לשים פאה ורודה פורימית ביום פורים
תשובה:  שום פרט הלכתי לא ישתנה ביום פורים, ועל אחת כמה וכמה דברי פריצות, חלילה לנו עם קדוש מעשות כדבר הזה.
שאלה מספר 75693 סליחה על השאלה המעיקה, אבל אם דוגמא בישיבה הרבנים מדברים בפומבי על לשים פאה נוכרית, האם עלי לשתוק ולכבד את הרבנים או להתווכח מולם(ויש לי מה למכור) וללחום מלחמת ה'?
תשובה:  אל תתווכח, כי לא יקבלו את דבריך.
שאלה מספר 75405 לכבוד הרב שלום רב, כבודו אנו גרים בארצות הברית. רציתי לבקש מכבודו להסביר ענין צניעות, יש דעות שאומרים שלבישת פאה זה גורם לקידוש השם עצום, שרואים בנות ישראל שנראות נאה.
תשובה:  שילכו בגילוי ראש, ופעמונים וזיקוקין על ראשן ויעשו "שמח" לכלל העוברים ושבים שיביטו בהן, ויצאו להן ילדים... שהשם יצילנו מהם. אני לא מאמין שמי שנולד משרה אמנו יכול לדבר כך.
שאלה מספר 74607 לכבוד הרב יהודי תמני נכדתו הראשונה מתחתנת בקרוב תשים פאה למורת רוחו יש עוד בנות רוצה למשוך ידו מהשתתפות ותמיכה בשמחה לחזק אצל השאר את דעתו הנהגה נכונה?
תשובה:  לעזור לא חייב, להשתתף צריך.
שאלה מספר 71184 כששואלים את הרב מה ניתן לעשות כדי לקרב את הזיווג תשובתו לותר ולהתפשר.אך מה עושים כאשר אין הרבה הצעות,וכשיש הבחור רוצה פאה/הרבה כסף וחוץ מזה אני לא מורידה על משהו נוסף?
תשובה:  מחפשים הצעות חדשות, כי בחורים טובים לא חסרים גם אם אינם עשירים או יפים.
שאלה מספר 69622 לכבוד הרב שלום רב איך להסביר לילדה כיתה א'-המורה שלה עם פאה והילדה יודעת שאסור ?
תשובה:  שיש בעולם דברים שונים, ואנחנו נשמור את עצמנו.
שאלה מספר 67489 לכבוד הרב שליט"א שלום,האם כדאי להכניס את בתנו בת השנה וחצי בערך לגן שהגננת בו חובשת פאה? תודה רבה לרב על זמנו
תשובה:  זו לא סיבה לפסול את הגן.
שאלה מספר 67150 לכבוד הרב יש ברשותי פאה,ב"ה לא שמה בכלל כעת. מכירה אישה עם בעיה רפואית של נשירה\קרחות (מחלה) האם אפשר לתת ? ואם היא לא צריכה האם לזרוק? שאו ברכה על פועלכם הרב.
תשובה:  תשמרי לפורים לילדות.
שאלה מספר 66355 שלום לכבוד הרב הודו להשם, בעלי הסכים שלא אשים שוב פאה, מותר לי לשרוף אותה?
תשובה:  אפשר לעשות זאת
שאלה מספר 66099 לכבוד הרב נערה צנועה ובעלת מידות מופלאות ספרדיה,נתקלת בהצעות שידוך ספרדים שדורשים פאה!!!איך מתמודדים?
תשובה:  כמו עם כל דבר של פריצות .
שאלה מספר 64738 לכבוד הרב הגאון שליט"א, מה עושים בנוגע לפאה בשדוך שמוצע ?
תשובה:  פאה אסורה מבחינת ההלכה.
שאלה מספר 64565 רב ספרדי עניו בעיר חילונית שמכתת רגליו ומחזיר רבים בתשובה:  (כולל אותי וחבריי) אבל אישתו נוהגת ויש לה פאה עד לכתפיים, איך זה מסתדר שדבריו נשמעים ועושים פרות? תודה
תשובה:  הסוף יהיה שדבריו לא יצליחו .
שאלה מספר 63074 אחד שאשתו עם פאה ארוכה ובגדים שמבליטים הכל ואינו מוחה בה וראיתי גברים שמדברים עליה ומסתכלים בה ולפעמים מעלים אותו שלי'צ 1 האם מותר להשאר בתפילה 2 האם להודיע לרב בי''הכ?
תשובה:  ירחם השם על כל הקהל, ספק אם יקבלו וישמעו.
שאלה מספר 62650 לכבוד הרב, אני אישה נשואה + 3 הולכת בארועים בלבד עם פאה שלא עוברת את הכתף , אני ספרדייה, יש לי קשיים בפרנסה , האם לתלות את זה בכך שאני הולכת עם פאה? מה אומר כבוד הרב?
תשובה:  תלכי בכיסוי מלא , יש כיסויים נאים .
שאלה מספר 62231 לכבוד הרב מוצפי שליט"א ראיתי שהרב כתב על פאה שהגרב"צ אבא שאול אסר ובספרו אור לציון ח"א סי' יא התיר ושמעתי ממורה שהיא קרובה של הרב אבא שאול ששאלה אותו מה ראוי ללבוש השיב לה פאה
תשובה:  דבר העורך : אין גבול לשקר, אין גבול להטעיה, אין גבול להחטאת הרבים, אין גבול לטפשות. האור לציון מדבר שם בנשים ששערן היה מקריח, והדביקו שיער שלא תתגנה בפני בעלה, ועליו כיסו ברדיד. ומה שהליץ על אותן שגילו שיער זר הוא דוקא בגרושה ובאלמנה לפירוש החתם סופר , וכמו שכתב בפירוש באור לציון בתחילת דבריו ושנה כן בסיומן. שיש לגרושה ואלמנה דין פנויה שלדעתו אינה חייבת לכסות ברדיד את פיאתה המצומקת שלא תתגנה מחוסר שיער. מעולם לא כתב הרב שמותר לאשה נשואה לילך בפיאה ברשות הרבים, ובודאי לא בפיאות הפרוצות והשחצניות הללו, וכאן חטאת לאמת, לתורה, ולהרבזצ"ל, ואתה צריך לבקש מחילה מנשמתו הטהורה על כך. מורנו הרב שליט"א שימש אותו כארבעים שנה מיום היותו בן י"ב שנה למשך שנים ארוכות, והיה איש סודו בענינים רבים. ואתה שמת עצמך שווה ערך אליו וסותר את דבריו, ועשרות רבות של בחורים שביקשו לינשא והבנות הצדיקות מעטות היו לפני 45 שנה, ודרשו פאה, והרב אבא שאול הורה להם לבטל השידוך, ויש עוד עדויות של עשרות תלמידיו שמפני הכבוד לא נפרסמם, על מה שמעידים בשם משפחתו. וכבוד אלקים הסתר דבר. ומאימתי אשה נאמנת לעדות באיסור דאורייתא, ואתה שמת דבריה שאין להם שחר וסמך, מול דבריו הקדושים של מורנו שליט"א. לא הייתי מגיב על דבריך, אלמלא חזרת עליהם שלש פעמים, ופן תהיה שתיקה כהודאה, וכמה פעמים הכרזנו שאין לנהל סימפוזיון על הפסקים כאן, כי מי שאינו מקבל שאל יקבל, ואין הרב פנוי להשיב פעמיים לאותה השאלה. בכבוד הראוי לכל , העורך.
שאלה מספר 61964 לכבוד הרב מוצפי שליט"א האם מותר להתפלל בבית כנסת שאשתו של הש"ץ עם פאה? תבורכו מן שמייא
תשובה:  רק בדיעבד.
שאלה מספר 61889 לכבוד הרב 1.האם על בחורה ספרדיה לשים מטפחת גם בבית הכנסת(יש שטוענים שמעכב זיווג)?2.רבנית אמרה שיש לשים פאה ע''מ להיות יפה לבעל כי הדור ירוד..?
תשובה:  א,צריכה להשים, כמו שגבר חייב ללא הבדל, אלה הטוענים הם יצר הרע בהתגלמותו. ב, אסור לשמוע בקולה, היא רפורמית.
שאלה מספר 61741 לכבוד הרב מוצפי שליט"א הזדמנה לידי פאה ואני בחורה לא בעד פאה ויש לי חברה שחובשת פאה. השאלה שלי היא אם מותר לי להעביר את הפאה אני לא מסייעת ביד עבירה ?תודה לכבוד ושנה טובה
תשובה:  בודאי שאסור לסייע בידי עוברי עבירה .
שאלה מספר 61149 לכבוד הרב שלום רב האם אישה גרושה שרוצה להתחתן שנית, וגרה בחוץ לארץ, ועובדת עם יהודים ועם גויים, יכולה ללכת עם פאה קצרה? תודה וכל הברכות לשנה טובה
תשובה:  קשה להתיר חבישת פיאה, אם כי יש מצבים יוצאים מהכלל, ולאופן זמני.
שאלה מספר 60762 שלום לרב מוצפי שליט"א! האם מותר ביום הדין בראש השנה וביום כיפור ליהודי לעלות כשליח ציבור כאשר אישתו מסתובבת בחוץ עם פאה נוכרית?
תשובה:  תתפלל במקום אחר .
שאלה מספר 60689 לכבוד הרב שלום רב האם ישנו איזה שהוא התר לספרדיה נשואה ללכת ברהר אם פאה? ואם רב או פוסק התיר לה ללכת עם פאה, האם היא תישפט על שהלכה ללא כיסוי ראש?
תשובה:  לכל יהודיה השייכת לעם ישראל אסור, כי היא מחטיאה את הגברים.
שאלה מספר 60275 לכבוד הרב מוצפי שליט''א איך אשכנזים סומכים לנשותיהם לשים פאה?
תשובה:  לצערינו יש מכל העדות הנכשלים בזה.
שאלה מספר 60009 לכבוד הרב מוצפי שליט''א האם הרב בן ציון אבא שאול ז"ל פסק לתלמידים שלו שנשותהים תלכנה עם פאה?
תשובה:  חס ושלום, פעמים רבות אין ספור שמעתי מפיו שהדבר אסור לחלוטין, והיה מעשה עם בחור שסבל מאוד בשידוכין והוא הורה לו לבטל שידוך של אחת שביקשה פיאה, ואני הייתי נוכח בדבר.
שאלה מספר 59520 לכבוד הרב אם מותר להתפלל בימים נוראים במקום שהחזן אשתו הולכת עם פאה והאם יש להודיע לציבור
תשובה:  אינך צריך להודיע, אתה אל תתפלל שם.
שאלה מספר 59500 לכבוד מו"ר: אני לומדת בסמינר,שנה הבאה יש לי מורה ששמעתי עליה דברים טובים מבחינת חיזוק הבנות וכדומה. ראיתי אותה היא חובשת פאה אני נרתעת מזה איך להתייחס להרצאותיה?!
תשובה:  לא להתייחס לזה.
שאלה מספר 59047 שלום לכבוד הרב היה ויכוח שהיה בשעור, הדורש אמר שמהתשובה של... אומר שפאה נוכרית היא כיסוי-נ"מ שאפשר לקרוא נגדה ושיש לה על מי לסמוך. מה דעת הרב? אם אפשר להרחיב מעט תודה
תשובה:  דברי הבל ושטות שאינם ראויים לתגובה כלל. לטהר את השרץ שהוא פריצות זוועתית ומכוערת של גויים.
שאלה מספר 59024 חבר אמר לי שהרב ינון התיר לאשתו ללכת עם פאה נוכרית שעולה $2000 ובנוסף אמר להם שעדיף לאשה ללכת אם פאה ולא עם כסוי ראש! האם כבוד הרב מודע לענין או שאלו דברי הבל
תשובה:  לא יאומן כי יסופר,אני איני מאמין שיתיר דבר כזה. פיאה כמו הנשים הפרוצות, ולומר דברי לעז על אמותינו הקדושות זנהגו לא נכון. אוי לדור שכך עלתה בימיו.
שאלה מספר 58860 לכבוד הרב בהמשך לשאלתי בקשר לפאה , האם אשתי צריכה להחליף ממטפחת גם כן לפאה ? או שמא להשאר עם מטפחת אע"פ שאנו אשכנזים. אשמח לתשובה מהרב
תשובה:  להשאר עם מטפחת, ובזכות זה השם יתברך יתן לכם משאלות לבכם בריווח.
שאלה מספר 58098 לכבוד הרב שלום רב בזמן האחרון הזדמן לי להיות בשיעורי תורה שהמרצה היתה עם פאה וזה הפריע לי, ברוך השם אני זכיתי לשים כיסוי ראש ואני מודעת לחשיבותו ולכן זה צורם לי, האם זה מוצדק מצידי להרגיש כך? והאם עליי להמשיך ללכת לשיעורים כאלה?
תשובה:  אל תלכי לשם.
שאלה מספר 57532 כבוד הרב שלום, סיימתי עכשיו בית ספר, אני גרה במיאמי, אני רוצה למצוא רבנית אבל אין פה אחת לדוגמא (או לובשות פאה או בגדים נוצצים וכו') הצעד הבא שלי בחיים לא מובן, אני מכירה רבנית ספרדיה שלובשת כוסוי ראש אבל לובשת בגדים קצת צמודים ומודרניים.. האם בכל זאת להתחבר איתה? יש לה קשרים ואולי היא תמצא לי שידוך... אולי הרב מכיר את הקהילה פה? תודה רבה!
תשובה:  תנסי עם הרבנית הספרדיה. בהצלחה.
שאלה מספר 57351 לכבוד הרב שלום רב רציתי לשאול מה ענין כיסוי ראש,ומה הגדרים לכך(עד כמה לכסות וכו')? והאם פיאה מותרת על פי ההלכה גם במקרה שהיא נראית כמו שיער טבעי וממש מייפה? תודה רבה.
תשובה:  בתלמוד אמרו שיער באשה ערווה, והיינו אשה נשואה אסור שתוציא משערות ראשה חוץ לכיסוי. הפאה שיש בימינו היא שיא הפריצות, היא ממנהגי הגויים, וחלילה לעם קדוש כישראל ללכת אתה.
שאלה מספר 57188 לכבוד הרב מוצפי שליט''א מה לעשות? מה לעשות עם פאה של האישה שברוך השם הפסיקה לחבוש ,עלה לנו 5000 ש''ח לשמוע רק את דבר הרב שליט''א
תזכה למצוות רבות.
תשובה:  לשמור להשאיל לצרכי רפואה לחולה לא עלינו.
שאלה מספר 56660 לכבוד הרב שלום רב אשתי שאלה אותי (א)בענין הפאה, מה ההבדל בין אישה לבחורה. שהרי אם השערות אינם צנועות סתם, גם לבחורה יש איסור. ואם התסרוקת אסורה, למה כל הפאות אסורות
תשובה:  אין הנדונים דומים לראיה, ואין ענין זה לזה כלל. שיער אשה נשואה חמור מאוד ואסור לחלוטין, כי היא אשת איש והמסתכל בה עוונו גדול, ושל רווקה אין איסור כשמתגלה.
שאלה מספר 56178 לכבוד הרב מוצפי שליט"א האם מותר לאישה לשים פאה בבית, לפני בעלה ב ל ב ד. במידה והשיקול הוא להצילו מן החטא?
תשובה:  מותר .
שאלה מספר 54509 לכבוד הרב,רציתי לשאול את דעת הרב,אני מתחזקת ספרדיה-בסמינר אשכנזי .האם אפשר לפני שיוצאים לשידוכים להודיע מראש על עקרונות שאיני מוכנה להתפשר עליהם לדג:שאשים רק מטפחת ראש ואני מתנגדת לפאה וכו' ב.כיצד בפגישה אתייחס לבחור ספרדי ששם ציציות בחוף ופאות ליטאיות כאלה?
תשובה:  א,בהחלט כן מוצדק והגיוני. ב,אין בכך כלום, העיקר אישיותו.
שאלה מספר 53653 בס"ד שלום לכבוד הרב שליט"א, אתמול אמרתי למישהו שפאה נכרית אסורה והוא אמר לי שבחינת התורה זה בסדר רק חכמים החמירו, אני יודע שהוא טועה אבל אין לי את היכולת להסביר לו, האם יש איזה ספר שיוציא אותי מאי נעימות כזאת?
תשובה:  עשה לך כלל, אל תתווכח עם אנשים, כי הם לא רוצים לשמוע, אלא להיות צודקים.
שאלה מספר 53045 לכבוד הרב מוצפי שליט"א לגבי פאה ראינו הרבה גדולי ישראל שנשותיהם עם פאה איך זה מיסתדר? אוליי למבוגרות יש הקלה בזה או משהו? שכבודו יאריך בזה, תודה רבה והשם יתברך יאריך ימיך בטוב ושנותיך בנעימים ותמשיך להפיץ מעיינותיך חוצה מתוך בריאות אייתנה אמן כן יהי רצון
תשובה:  אני ראיתי את כל גדולי ישראל בדור שלפני, שנשותיהם כיסו את ראשם לחלוטין. ולא היה אפילו שמץ של פיאה.
שאלה מספר 52633 כבוד הרב,מה הכונה שאומרים ספרדי ליטאי?ב:אני ספרדיה.אמרו לי בסמינר שלא מורידים שידוך על פאה,ושאפשר לאבד את הזיווג על זה.זה נכון?קרעתי את השמים בתפילות לה' שאני רוצה להיות צ-נ-ו-ע-ה. בן תורה שרוצה מטפחת.מה ביקשתי?
תשובה:  זה שוטה גמור . ואל תאמיני לשטויות שלהם תמצאי שידוך מוצלח .
שאלה מספר 52597 לכבוד רבינו ועטרת ראשינו, שלום רב. משפחה ספרדית חרדית, שחיים בקהילה מכובדת בצפת (13 שנים) רוצים לבוא לבני ברק על מנת לספק לילדים ת"ת יותר טוב. הפנו אותם לת"ת ספרדי, בעל מוניטין "מהטובים ביותר". נאמר להם על ידי המנהל, "כאן נהוג שהאשה הולכת עם פאה". ידועה דעת גדולי ישראל בנושא הפאות. השאלה היא, האם זה נחשב "לצורך" ויהיה לאשה מותר? תבורכו בכל הברכות כולם.
תשובה:  אוי לדור שכך עלתה בימיו , ועכשיו מובן מהיכן באה חוצפה לדור הצעיר .
שאלה מספר 52314 לכבוד הרב שלום רב אחותי עומדת להתחתן במזל טוב, אבל לצערי היא מתכננת לכסות את ראשה בפאה נוכרית. מה אוכל להגיד לה שתשנה את דעתה? ואם מה כן צריך לכסות את השער? ארוסה הוא חבדניק והוא טוען שפאה נוכרית יותר טוב מכל דבר אחר, בגלל שהשערות לא יוצאות בחוץ. מה אוכל להשיב לו בגלל שאני דואג לאחותי ולא רוצה שתחטא ותחטיא את הרבים. תודה רבה.
תשובה:  חבל על זמנך אתה מדבר עם חרשים .
שאלה מספר 52168 לכבוד הרב שלום רב אנו גרים בצפון ביבנאל ואשתי עושה תגלחת על פי הדרשה של האדמור ואני לא מסכים ועל התגלחת שמה פאה האם זה לא סתירה חוץ מזה יוצאות בערבי ראשון ושלישי עפ"י הבקשה של האדמור וזה מאוד מפריע לי היא חוזרת לפנות בוקר ואברך אמר לי שהם רוקדות שם כמו בדיסקוטק מה אפשר לעשות
תשובה:  תעברו לגור במקום אחר .
שאלה מספר 52139 לכבוד הרב שלום רב האם מותר לומר לבחור שרוצה פאה שהבחורה מסכימה ואם הכל הולך אז בסוף לומר שהיא רוצה כיסוי?תודה רבה
תשובה:  זה לא יעזור , כי הוא בעל תאווה.
שאלה מספר 50847 לכבוד הרב אני מהעדה הספרדית ורציתי לשאול לגבי עניין שמעסיק הרבה נשים .האם מותר לנו לשים פאה או שזה אסור?תודה
תשובה:  זה לא קשור לשום עדה, פאה זה פריצות, ואסור ליהודיה ללכת אתה.
שאלה מספר 50281 לכבוד הרב מוצפי שליט"א האם הרב מתיר פאה קצרה וצנועה לבעלת תשובה:  קרוב ל-15 שנה.לבעל אין התנגדות.הבעל הגיע מברזיל לפני 20 שנה .ולפני חצי שנה חזרנו משם ביחד משליחות של שנתיים.אנו מקיימים הלכות לפי פוסקים ספרדיים
תשובה:  ההלכה לא נפרסת לפי ארצות מוצא, או בעלי תשובה.
שאלה מספר 49952 לכבוד הרב שלום רב האם מותר להתנות עם הקב"ה לדוגמא:"אם אני אוריד את הפאה אז תזכה אותי בזרע של קיימא"
תשובה:  אסור לעשות תנאים.
שאלה מספר 49887 לכבוד הרב מוצפי שליט"א אם אפשר שהרב יברך אותנו לזרע בר קיימא בזכות הורדת הפאה. דנה בת מזל ונריה בן חנה
תשובה:  אשריכם ואשרי חלקכם, אשרי יולדתכם, כמה שמחה יש להקדוש ברוך הוא ולשכינה על צניעותכם. בזכות זה תזכו לבנים צדיקים בריאים ושלמים, עובד השם ובעלי אריכות ימים.
שאלה מספר 49477 לכבוד הרב שלום רב יצאתי לפגישת שידוך והבחורה אמרה לי שהיא מעוניינת לשים פאה לאחר חתונה האם להפסיק את הפגישות אני מתנגד בתוקף לעניין של פאה
תשובה:  בהחלט תפסיק, ותברר אצלה אם זה סופי.
שאלה מספר 48886 לכבוד הרב מוצפי שליט"א בוויכוח בין חברים התעוררה השאלה- האם מותר לפתוח חנות לפאות (ארוכות וקצרות) כי כביכול זו לא הבעיה של המוכרים מה האשה עושה עם הפאה ברחוב- כי לכתחילה אפשר להיות עם הפאה בבית אז זו לא בעיה של המוכר שאשה הולכת עם פאה ברחוב מה דעתו של הרב? (אם אפשר בהרחבה) תזכה לאריכות ימים ושנים
תשובה:  לפי זה גם אפשר חלילה למכור בשר חזיר. כי מה איכפת לי מה הקונה יעשה בו יאכיל לגוי או לכלב או שהוא עצמו. ונמצא מחריבים את העולם.
שאלה מספר 48314 שלום לכבוד הרב האם מותר לי להסתכל על אשה עם פאה לא לשם הנאה כמובן אלא לצורך?
תשובה:  אסור
שאלה מספר 48239 לכבוד הרב שלום רב מה מעלת כיסוי ראש - מטפחת - לעומת פאה נוכרית . ציטוט . תודה
תשובה:  ההבדל כמו מי ששומר מצות ללא שומר.
שאלה מספר 45908 שלום לכבוד הרב מה הרב מציע לאישה גרושה לצאת לשידוך עם כיסוי ראש(מטפחת) או עם פאה? והאם לקבל הצעות שידוך של בחורים רווקים?
תשובה:  הכל איך שהיא מרגישה טוב עם עצמה.
שאלה מספר 44539 לכבוד הרב מוצפי שליט"א האם מותר שיראו לאשה נשואה את השערות שמעל האוזניים (יש מטפחות רשת שנח להשימן מאחורי האוזניים ואז יוצא שרואים מעט את השיער שמעל האוזן)? 2.האם מותר פאה ועליה כובע?
תשובה:  יש להשתדל בכל עוז ששום שערה לא תצא החוצה. ולא פיאה כלל.
שאלה מספר 44527 שלום לכבוד הרב: יצאתי למספר שידוכין ואומנם כל הבנות שנפגשתי עימן לא רוצות לחבוש פאה נכרית אבל יש בעיה עם אורך החצאית, אף אחת לא מוכנה ללכת עם חצאית ארוכה כי בסמינרים מלמדים אותן שזה 'לא צנוע'?! שאלתי: האם להתפשר על זה? זה דבר שמאד חשוב לי צניעות האשה ומידות טובות וקשה לי לוותר על זה [שאר הדברים התגמשתי מאד]. אבל הבנות בסמינר מתחנכות כך, מה לעשות??
תשובה:  תוותר על זה, ותקח אותה כמו שהיא, הכל יסתדר.
שאלה מספר 44517 שלום לכבוד הרב! אני גר בקהילה חרדית והמקום מלא בנשים שהולכות בפאות נוכריות והדבר מפריע לי ולאחרים מאוד איך אפשר לחולל שינוי בגישה הזו
שהרי הגבול הוא דק בין פריצות לבין "פאה מאושרת"?
תשובה:  זו פריצות קשה ונוראה, מחטיאי הרבים.
שאלה מספר 43217 לכבוד הרב שלום רב אשתי הולכת עם כיסוי ראש - כובע . השער נראה מעט מחוץ לכובע מאחור . האם נכון לשים פאה מתחת לכובע ע"מ שלא ייראה השער האמיתי . תודה
תשובה:  אין לחבוש פיאה, ולהשתדל לכסות השיער כמה שאפשר.
שאלה מספר 42693 שלום רב: רצוני לשאול אשה ששמה פאה שהיא לא צנועה אחרי החתונה האם צריך לגרש על זה?
תשובה:  יש לפנות לרב מוסמך מגדולי הדור שיחליט.
שאלה מספר 42330 לכבוד הרב שלום האם נכון לנהוג בבית הכנסת ששליח ציבור אברך בן תורה שבניגוד לדעתו אישתו הולכת בפאה לא יעלה לשמש כחזן ? ביקרא דאורייתא
תשובה:  ההלכה אומרת שש"צ שאשתו הולכת בגילוי ראש פסול מלעלות. ופיאה היא כמו גילוי ראש ואולי יותר גרוע מכך,
שאלה מספר 42272 לכבוד הרב שליט"א אני בת למשפחה הנוהגת על פי פסקי הרב עובדיה שליט"א. לאחרונה הוצעה לי הצעה של בחור ירא שמים ובעל מידות. ברצוני לשאול אם יש בעיה כלשהי אם הבחור נפגש בעבר עם בחורה שהיתה מעוניינת בפאה. האם הדבר מסמל פגם כלשהו ביראת שמים, על אף שכעת הוא מעוניין במטפחת? תודה רבה
תשובה:  מה הבעיה אתו ? תקחי אותו ותשמחי בו.
שאלה מספר 41707 שלום לכבוד הרב רציתי לשאול את כבוד הרב אם צריך לבטל שידוך בגלל שהבחורה רוצה פאה או לא?
תשובה:  אחת שרוצה פיאה, יש לה רצונות נוספות.
שאלה מספר 41208 שלום לכבוד הרב הגאון הגדול הרב מוצפי שליט"א מה כוונת הבן איש חי בשנה שניה פרשת ויקהל הלכה יג' האם משמע מדבריו שהוא מתיר פאה נכרית?
תשובה:  חלילה וחס, היה בעיר אבותינו בגדד בבתי העשירים, פיאה שלבשו בבית ומכוסה במטפחת, וזה ידוע ומפורסם.
שאלה מספר 40886 לכבוד הרב מוצפי שליט"א בהמשך לתשובת הרב בנושא שידוך ,כשבחורה רוצה פאה רציתי לשאול אם כוונת הרב הייתה לכתכילה לברר אם בחורה רוצה פאה או לשאול את השאלה לאחר כמה פגישות {הת"ח שייעצו לי הם נגד פאה רק אמרו לי להעלות את הנושא מאוחר יותר ולבטח היא תתרכך בנושא}. אם הרב יוכל לברך אותי שאשמע בעצתו ואצליח בשידוכים למרות מה ששמעתי מפי ת"ח.
תשובה:  באמת כך אנחנו מייעצים להמתין עד הפעם השלישית.
 
שאלה מספר 40779 בס"ד לכבוד הרב אני מעל גיל 30 יוצא לשידוכים ונאלץ לא לצאת כשאני שומע שהבחורה רוצה פאה. ת"ח עימם התייעצתי אומרים שאם זה רק בעיה של פאה לא כדאי לבטל שידוך. אני מאוד לא רוצה פאה אך יצאתי מבולבל-מדוע לא צריך להתעקש גם על זה? מה הרב מייעץ לי לעשות? האם לצאת לשידוכים ולא להעלות את נושא הפיאה אלא רק מאוחר יותר למרות שאני יודע שהבחורה רוצה רק פיאה? תודה רבה.
תשובה:  לא ידעתי מנין להם דיעה זו, הרי בת שדורשת פיאה דורשת עניני עולם הזה נוספים, שאי אפשר היום לצפותם, ונגררת אחרי נשים הנקראות חרדיות ואפילו רבניות, ואין להם מושג ביראת שמים כלל. ואין זה דרך התורה וההשקפה הנכונה.
שאלה מספר 39368 לרב מוצפי שליט"א אמרה לי אשה אחת שאם אתעקש על מטפחת אז אאבד את הזיווג שלי השאלה- אני רוצה מטפחת! זה ימנע מימני את הזיוג שלי? יכולה לאבד אותו? ואם אפשר הסבר כי אני רוצה להראות את התשובהמחילה כבוד הרב! דברייך מחיות אותנו
תשובה:  וכי כל טפשה ועוברת על דת משה ויהודית, יש ממש בדבריה? וכי אין רבנים ותורה בשיראל? הללו עבריניות הן ומחטיאות את הרבים השם יצילנו.
שאלה מספר 38955 שלום לכבוד הרב האם מותר לאשה לחבוש פאה וכובע. כמובן שהפאה לא ארוכה והכובע מכסה את רובה. ובעלה מסכים לכך? תודה רבה ותזכו למצוות
תשובה:  לא לכתחילה.
שאלה מספר 38550 לכבוד הרב שלום רב בעמנואל יש בית ספר חבד שלא מרשה למזכירה הספרדיה לבוא בכיסוי הראש אלא בפאה מה לעשות?
תשובה:  השם יתברך יחזירם בתשובהשלימה.
שאלה מספר 38505 לכבוד הרב מוצפי שליט"א לפני כ-5 חודשים התחתנתי בנישואין שניים עם חסיד בלז. בעלי תימני שמגיל גן חונך בבלז. בזמן השידוכים מעט לפני שהתחתנתי הלכתי עם פאה בידיעה שזה רק לפגישות ולאחר החתונה רק מטפחות, כמו תמיד. בעלי רוצה פאה וכובע ולצערי הרב אני לא מצליחה לשכנע אותו לעבור רק למטפחות. מה עושים??? אני רוצה מאד להתחזק בצניעות ואפילו לשים של. מה הרב מציע?
תשובה:  תעשי הכל בהסכמה מלאה אתו.
שאלה מספר 38279 לכבוד הרב שלום וברכה מה כדאי לעשות לגבי שידוך שרוצה שלאחר החתונה אלבש פאה? יש לציין ששנינו ספרדים. ואני מתנגדת בכל תוקף לפאה, אלא רוצה מטפחת כיסוי ראש מלא. אני חושבת לבטל את השידוך הזה, מה כבוד הרב מציע? תודה רבה לכבוד הרב.
תשובה:  תברחי ממנו, זו לא דרך התורה כלל.
שאלה מספר 37433 לכבוד הרב שלום רב לידיעת הרב- חברת הפאות "איטא קרסנטי " (להם חנות ברח' פנחס קהתי 6 בירושלים) שר"י פתחו תחרות אשר בה נשים "חרדיות" נשואות מפרסמות באינטרנט תמונות שלהן בפאתן, וזאת שזוכה במירב ההצבעות (שנחשבת ליפה מכולן כנראה) זוכה בפאה מתנה. שאלתי- מתי נראה סוף לביזיון ולשיקוץ הזה בכלל??? ומדוע לא קמים כל גדולי ישראל ויוצאים נגד זה בפומבי? לא על גבי פשקווילים אלא בפומבי ממש?!
תשובה:  זו תרבות יון בהתגלמותה, ובשיא כיעורה, ועתה באו אנשים מהחוג הנקרא חרדי ופרצו חומות מגדלי. אוי לדור שכך עלתה בימיו.
שאלה מספר 37280 שלום לכבוד הרב אני בחורה בת 24 הציעו לי בחור טוב ורציני ספרדי שנוהג לפי שיטת האשכנזים ורוצה פאה .האם מותר לי להוריד את ההצעה בגלל זה?
תשובה:  זה לא נקרא טוב ולא רציני כלל.
שאלה מספר 37260 לכבוד הרב מוצפי שליט"א אני ספרדיה שנשואה לאשכנזי אני מכסה את ראשי במטפחת בזמן האחרון בעלי רוצה שהעבור לפאה האם אני צריכה לעשות כרצנו
תשובה:  תסבירי לו שהפיאות שהתירו גדולי עולם דובר בפיאות של פעם שלא היו פרוצות.
שאלה מספר 36633 שלום לכבוד הרב הגאון שליטא שמי חגית ואני נשואה טריה לחוזר בתשובה:  ואנחנו ספרדים ולקחתי על עצמי כיסוי ראש מהר .ואני לא שלמה במאה אחוז עם עצמי ויש לי חילוקי דעות על זה עם בעלי מה אתה ממליץ לנו לעשות ?השאלה היא אם אני יכולה ללכת עם פאה ?
תשובה:  פאה זה דבר פרוץ ומאוס, ונקראת גלוית ראש מוחלטת. ואפילו יותר גרוע.
שאלה מספר 36497 לכבוד הרב שלום רב ראש כולל שאישתו הולכת עם פאה נוכרית ויש לו בית כנסת אבקש עצתך אם אפשר להתייעץ עם רב כזה בנושאי הלכה ואם הוא נחשב דעת תורה ? בברכה
תשובה:  בעניני צניעות ושלום בית לא, בשאר דברים אפשר.
שאלה מספר 35869 שלום לכבוד הרב האם לאישה גרושה מותר ללכת עם פאה לשידוך.ובשאר הזמן ללכת עם כיסוי ראש (מטפחת)תודה.
תשובה:  בהחלט כן.
שאלה מספר 35662 לכבוד הרב מוצפי שליט"א התגרשתי אחרי חודש וחצי מהחתונה, לצערי החתן היה פסיכופת האם אפשר להוריד את הכיסוי ראש לגמרי תודה ותבורך בכל הברכות שבתורה
תשובה:  תשימי פאה לכיסוי.
שאלה מספר 34704 שלום לכבוד הרב האם מותר לנשים לחבוש פאה? אני אשכנזיה. האם יש הבדל בין עדות אשכנז לספרד?????
תשובה:  זה כמו גילוי ראש גמור.
שאלה מספר 34357 שלום לכבוד הרב! אני גר בתוך קהילה חרדית ולאחרונה ראיתי פרסום על פאות בהכשר של פוסקי המקום ובתוכם פוסק ספרדי האם יש כזה דבר פאה כשרה?
תשובה:  מסכנים. אומללים. לא יכולים להתגבר על יצרם, שבויים בתוך תאוותיהם וגאוותם. וזה מפני שנשותיהם שולטות עליהם. השם יצילנו מהם.
שאלה מספר 34062 הרב בן ציון אבא שאול זצ'ל התיר פאה? עפ'י דבריו בהלכות ק'ש גבי פאה לכאורה משמע שמתיר? אם אסר מדוע הרבנית זצ'ל חבשה פאה? אברך בכולל שלמד אצל הרב טסה(ואמר שהרב מכירו) שאמר להם בפירוש שהרב זצ'ל כששאלו אותו מדוע אינו פרסם היתרו לגבי הפאה ענה אין לי כח לזה ומותר לכתחילה (נכון או לא) שאלות באו בעקבות לימוד אברכים, וכל אחד שאל לרבו ואלו המסקנות והשאלות. והסכמנו שאשאל את כבודו, ואם אכן מה ששאלנו על הרב זצ'ל אמת?
תשובה: מעשה היה בישיבת פורת יוסף שבחור ותיק שעזב שני שידוכים והיה במצב נפשי קשה ובאה לו הצעה עם פיאה, וניגשנו אליו להתייעץ עמו. והוא שלל את השידוך על הסף ואסר עליו. ולאחר כמה חדשים מצא בת זוג כשירה. ויש בזה עוד אריכות וכבוד אלקים הסתר דבר.
שאלה מספר 33969 שלום לכבוד הרב! לגבי פאה נכרית רצית לדעת מה דעת הרב והאם זה ממש לעיקובא בשידוכים?
תשובה:  פאה נכרים נחשבת כגילוי ראש.
שאלה מספר 33893 לכבוד הרב הגאון שלום רב. בעזרת ה' בעוד מס' ימים יש לנו אירוע משפחתי, אמא שלי שתחיה הולכת עם כיסוי ראש, אך באירוע היא מתכננת לא עלינו לשים פאה נוכרית. אמרתי לה שאם היא תשים פאה אני לא אבוא אבל גם דיברתי על לבה (וגם אבא שלי) אבל היא מתעקשת.האם כבודו יכול לייעץ לנו מה לעשות כדי להניא אותה ממעשה נבזי זה?
תשובה:  להסביר לה א,זה מנהג גויים. ב,כשאשה הולכת בצניעות מכפרת ומגינה על בני ביתה. ג,הקנאה התאוה והכבוד מוציאים את האדם מן העולם.
שאלה מספר 33588 שבוע טוב אליהו הנביא זכור לטוב, ראש חודש מבורך בעזה"ית לכבוד הרב מוצפי שליט"א, רצינו לדעת בבקשה היכן המקור בתורה שאשה צריכה ללכת עם כיסוי ראש? ומה לגבי פאה לאשה? השם יברך את הרב שליט"א להמשיך להפיץ כל מעיינותיו חוצה. אמן.
תשובה:  ופרע את ראש האשה. וכל הטעם משום הרהור, ובפיאה זה......
שאלה מספר 32238 לכבוד הרב מוצפי שליט"א שלום רב
אני גרושה ממוצא ספרדי, חובשת כובע. הכרתי חבדניק ואחד התנאים שיש לו לחתונה זה לבישת פאה נוכרית. מה דעת הרב על כך? תודה וחג שמח
תשובה:  תאמרי לו שהוא ילבש ויהיה מאוד מענין.
שאלה מספר 32062 לכבוד הרב שלום רב אני בחור אשכנזי , שמתנגד מאוד לפאות , האם לבטל על זה שידוך ? והאם נכון לומר שאפילו בחורה אשכנזיה ראוי שתלך עם כיסוי ראש ולא פאה..?
תשובה:  אין הבדל הלכתי כלל, אלא שיותר יקשה עליך אשכנזיה שתסכים.
 
שאלה מספר 28293 לכבוד הרב אני מתעקשת ללבוש רק כיסוי מלא בעז"ה.האם שייך לגשת לשידוך שהבחור רוצה פאה ובפגישות לנסות לשכנע או שלא לגשת להצעות האלו בכלל? יישר כוח!
תשובה:  לא לנסות, חבל על הזמן.
שאלה מספר 27496 לכבוד הרב שלום וברכה: בתי חלמה על אימי ז"ל ואימי ספרה לה שמאוד מקפידים על כיסוי ראש בשמיים אבל שהקב"ה עוזר. בעקבות החלום אחי רוצה לדרוש באזכרה של הי"א חודשים על חשיבות כיסוי הראש ולא פאה נכרית,ובתוך המשפחה יש לנו אח אחד המשתייך לחסידות מסוימת המעדיפה פאה על כיסוי,ואני חוששת שזה יעורר מחלוקת רציתי לדעת האם בכ"ז לספר את החלום והמסר בדרשה לעילוי נשמתה. המון תודה לכבוד הרב.
תשובה:  צריך וחובה לספר.
שאלה מספר 26287 שלום לכבוד הרב מוצפי שליט"א בהמשך לשאלתי שחברתי לא מוכנה לשים כיסוי ראש כבודו ענה שאני יסביר לה את חומרת הדבר,אולם דיברנו על כך מס' פעמים והסברתי לה כמה זה חשוב לי וכמה הדבר חמור אך היא בשום פנים לא מוכנה לכיסוי מלא אלא רק לפאה או לחצי כיסוי (אנחנו ספרדים) , אנו יוצאים כבר כחודשיים, האם להיפרד? תודה רבה.
תשובה:  השאלה אם זה גם בתחומים אחרים לא תשמע, כגון בגדי צניעות, נעלים מקשקשות, הנהגת הבית, כשרות, חינוך ילדים. ועוד לא הזכרתי את אורך הפיאה רחמנא ליצלן.
שאלה מספר 26136 לכבוד הרב מוצפי שליט"א אני גרושה בלי ילדים עם מטפחת ראש אני מעוניינת ללכת למדרשה ודורשים ממני לשים פאה כדי לא להרתיע את הרווקות מה דעת הרב בנושא?
תשובה:  רק אם אין מדרשה אחרת, ורק בלכתך למדרשה.
שאלה מספר 25577 לכבוד הרב שלום רב! אם מחובת הצניעות שבחורה תלך בשיער אסוף, איך יכול להיות שמתירים לשים פאה שהיא לצערנו,הרבה פעמים יפה יותר משיער טבעי??? אם הרב יוכל לכתוב כמה מילים חריפות בנוגע לחבישת פאה.איך אפשר לחזק נשות ישראל שתפסקנה לשים פאות?או שמא אין צורך? מחילה מכבודו פשוט הנושא הזה מאוד מכשיל בימינו!
תשובה:  אשה צנועה מכפרת על בני ביתה וזוכה לאור עצום בעולם הזה ובעולם הבא. לא
צנועה השכינה מסתלקת ממנה, ובגלל זה יש אסונות וחולאים נוראים ומעל כולם זו הפיאה נכרית. שמעתי מפי מנהל מחלקה אנקולוגית במכון שרת הדסה עין כרם שאמר שבתקופה בה התגלה כי הפיאות משיער של עבודה זרה בהודו ורבים עברו למטפחות ירד מספר ילדים חולים במחלקה לשנים עד שהיה צורך לפטר את כל עובדי המחלקה, ומיד שחזרו לפיאות יש היום למעלה מחמישים ילדים חולים מאושפזים במחלקה מחוץ לנמצאים בחופשה בבתיהם. השם ירחם.
שאלה מספר 25488 לכבוד הרב שליט"א אישתי בזמן האחרון רוצה ללכת עם פאה נכרית לאירועים של המשפחה וכדו' למרות התנגדותי לפאות החליטה שלא מעניין אותה והיא הולכת עם הפאה בזמן האירועים כמובן שניסיתי להניא אותה מכך וגם שזה התחיל רק בשנה האחרונה שלפני כן היא לא שמה פאות בכלל רק כיסויי ראש כיצד עלי לנהוג?
תשובה:  ומה בידך לעשות. תתפלל להשם יתברך שיטע בלבה אהבתו ויראתו.
שאלה מספר 25165 לכבוד הרב מוצפי שליט"א קראתי בבן איש חי פרשת ויקהל שנה שנייה הלכה יג הרב אומר שאישה שיוצאת מן המקווה תשים פאה ולא מצאתי תשובה:  לעניין זה ולמה דווקה לאחר המקווה
תשובה:  תצטט הלכה שלימה, היה לנשים העשירות פאה קלועה מוכנה ליום שבת שאותה
חבשו מתחת למטפחת.
שאלה מספר 24394 לכבוד הרב שלום רב מה דעת כבוד הרב לגבי חבישת פאה עם כובע?
תשובה:  בכל ענין לגופו. ולא מומלץ.
שאלה מספר 23396 לכבוד הרב אני בעלת תשובה אשכנזיה שנשואה לספרדי, אני מכסה את ראשי במטפחת כבר קרוב ל6 שנים ומאוד קשה לי עם זה, הרבה פעמים אני ממש מרגישה רע עם המטפחת,עד כדי רצון להוריד אותה וזהו (לא שאני אעשה את זה באמת) חשבתי שאולי חבישת פאה תעזור לי בנקודה הזאת, ובעלי לא מעודד את זה אך גם לא מתנגד. רציתי לשאול אם הרב חושב ששייך שאשים פאה צנועה לפעמים?
תשובה:  איך תחבשי פיאה ויסתכלו עליך גברים, וחלילה תחטיאי אותם וירדו לגהינם בגללך. ואיך תרגישי טוב עם זה.
שאלה מספר 23224 לכבוד הרב מה הדין לגבי אישה שרוצה לחבוש פאה ארוכה וכובע מעל השואלת מה ההלכה האם מותר או אסור?
תשובה:  זה פריצות לשמה.
שאלה מספר 22347 שלום לכבוד הרב האם מותר לאשה שמכסה את הראש במטפחת לשים פאה בפורים? בברכה
תשובה:  לאיזה צורך ומה קרה?
שאלה מספר 22146 לכבוד הרב שלום רב אני ב"ה חובשת כיסוי ראש ורציתי לשאול אותך האם אני יכולה לשים בפורים פאה מצחיקה לא פאה נוכרית זה בשביל השמחה של פורים בברכה
תשובה:  בבית כן.
שאלה מספר 21128 לכבוד הרב שלום רב אמי מתקרבת לדת וביקשה ממני לקנות לה כיסוי ראש אך אני יודעת שהיא לא תלך עם כיסוי מלא ולא עם פאה. אני לא רוצה להעלות את העניין בפניה שוב כי היא לא בטוחה בכך, האם לקנות כובע או מטפחת?
תשובה:  תקני לה כיסוי שהיא תשתמש בו.
שאלה מספר 20333 האם מותר לאישה ספרדיה ללבוש פאה?אני בחורה ספרדיה המשפחה שלי והחברה שלי לובשים פאה האם יש לי אפשרות גם ללבוש פאה?
תשובה:  לכל יהודיה זה אסור כי זה סמל הפריצות והתאווה.
שאלה מספר 19275 שלום לכבוד הרבמוצפי שליט"א, תודה לרב על כל החסדים שעושה למען עם ישראל, שאלתי- אני עם כיסוי ראש כובע. האם מותר לשים חצי פאה ומעליו את הכובע. הפאה תראה מאחור (מהעורף) כ-5 ס"מ ? תודה מראש על התשובה. יהי רצון שנזכה לקבל פני משיח צדקנו במהרה .
תשובה:  לא מומלץ, אך אם זה מפריע - מותר.
שאלה מספר 19128 לכבוד הרב מוצפי שליט"א האם קיים מושג של "פאה צנועה" ?
תשובה:  זה כמו טריפה בהכשר.
שאלה מספר 18488 שלום לכבוד הרב א.רציתי לדעת מה הרב אומר לגבי לבוש של נשים הנקרא שאל? ב.חברתי המליצה לי על שיעור שנמסר ע"י רבנית, הצטרפתי בשמחה, ולאחר שראיתי כי הרבנית חובשת פאה, החלטתי לא לחזור לשיעוריה, כשנישאלתי מדוע אינני באה לשיעור נוסף, עניתי כי אינני יכולה להיתחזק מרבנית שחובשת פאה, האם עברתי על לשון הרע, ואם כן האם אני צריכה להתנצל בפניה?
תשובה:  א,אם זה לא בולט זה טוב מאוד. ב,זה אינו לשון הרע.
שאלה מספר 17751 פאה נוכרית לאשה רבו הפוסקים שאוסרים זאת בכל תוקף, ובאמת שהדבר לא צנוע כלל, אבל אם כל הסיבה היא משום פריצות אז למה מותר לקרוא כנגדם ק"ש וכו', וגם למה בנות לא נשואות לא הולכות בכיסוי ראש הרי זה מושך אותו דבר את העין? (חוץ מהרמב"ם שאר הפוסקים אחרונים לא מצריכים רווקה בכיסוי ראש) אני לא חולק אני מבטל דעתי לרב שאמר שאסור רק תורה היא וללמוד אני רוצה.
תשובה:  מי אמר לך שמותר לקרוא כנגדה קריאת שמע ? כל איסור שיער באשה הוא רק בנשואה ולא ברווקה, אבל בפנויה אם שערה פרוע או גולש בודאי שאסור לקרוא כנגדו.
שאלה מספר 17195 לכבוד הרב שלום רב אחות רעיתי מתחתנת בקרוב והחתן משפיע עליה לשים פאה אמא של הכלה ואחויותיה כולם עם כיסוי ראש כולל הסבתא ז"ל החתן בעל תשובה שלומד במקום שם מחנכים לפאה האם עלי להשפיע על החתן והכלה בנושא או שלהניח להם ?
תשובה:  פיאה זה כמו גילוי ראש ולפעמים גרוע מכך.
שאלה מספר 16446 לכבוד הרב שליט"א. אני בחורה בגיל השידוכים (23) ולעיתים רבות יורדות הצעות בגלל סרובי להתפשר על כיסוי הראש, אינני מעוניינת לפגוש בחורים שמעונינים/ מעדיפים פיאה. שאלתי- האם להפגש,(ולנסות להשפיע את דעתי על הבחור) או להוריד מראש? ואם כן מה לעשות אם לבסוף אדרש ללכת עם פאה, ח"ו?
תשובה:  תפגשי ותנסי לשכנע.
שאלה מספר 14650 לרבנו שלום אישתי שתחיה הולכת ללא כיסוי ראש אלא רק בשבת,למרות בקשותי מזה שנתיים שתכסה את ראשה רק בימי חול השבוע היא ספרה לי שהיא ממש רוצה לשים כיסוי ראש באמצע שבוע אך חוששת שאם היא תשים לא תוכל לחזור בה ולהוריד ואף הציע לי שבתור התחלה היא תלך עם פאה,התנגדתי לפאה כמובן
מה לומר לה כבוד הרב?
תשובה:  לא עם פיאה.
שאלה מספר 14249 שלום לכבוד הרב אני מכסה את השיער בד"כ במטפחות וכובעים. עד עכשיו לא היתה לי בעיה כיוון שהייתי מסתפרת קצוץ.מאז ששמעתי שהרב אמר שלא טוב להסתפר אין אפשרות להכניס את קצוות השיער פנימה שאלתי לרב היא האם אפשר להסתפר קצוץ או האם לא נורא שהשיער יבלוט מעט החוצה בתהליך הגדילה או האם לשים פאה קצוצה בחלק האחורי מתחת למטפחת. תודה רבה
תשובה:  אם השיער קשה ובולט תקצצי אותו ויהיה לך מצוה רבה.
שאלה מספר 12551 שלום לכבוד הרב נאמר לנו,כי יש רבנים המתירים לחבוש פאה, ובתוכם רבי בן ציון אבא שאול זצ"ל. האם זה נכון?
תשובה:  חלילה וחס. שמענו פעמים רבות מפיו שהדבר אסור. גם אני עד בדבר שהיה מעשה עם חבר טוב שהיה במשבר קשה והציעו לו שידוך שהבת דרשה פיאה והרב פסק לו באופן נחרץ לבטל את ההצעה.
שאלה מספר 12434 לכבוד הרב מוצפי שלום רב! כמעט כל החברות שלי,גם כאלו מבתים טובים וכן במקום לימודים שאני לומדת כעת, מכסות את הראש בפאה,אני מרגישה מוזרה לידן,וזה די קשה ואני מרגישה כאילו שחסר לי משהו,שהרי כל היופי זה בשיער וכל אחת רוצה להראות יפה, איך אני אזכה לקיים את המצווה הקשה הזו בשמחה? תודה לכבוד הרב ויישר כח!
תשובה:  אני עכשיו חושב מה עבר על שרה אמנו ועל אימותינו הקדושות. זה מזעזע אותי מאוד לחשוב ולו לרגע שזה מצבינו היום בדור שיש בו הרבה "בני תורה" ומדקדקים במצות. והצניעות היא בשיא השפל. היכן המסירות נפש של אמותינו על הקדושה והטהרה של עם ישראל בכל הדורות. עלינו ראוי לבכות ועלינו ראוי להספיד. האם זה הערך שנשאר להתעסק בו יופי חיצוני. תאוות , הישגיות, תחרות, קנאה וכולי. סליחה אם אני נשמע קצת חריג.
שאלה מספר 11974 לכבוד הרב שלום רב אני בעלת תשובה מזה שנתיים וחצי ואני נשואה לבחור ממוצא מיצרי. אנו עוברים להתגורר בארה"ב במדינה עם מעט יהודים וכיסוי הראש שלי(מטפחת או כובע) מושך המון תשומת לב כשאני יוצאת מן הבית שם. לאחרונה אני מתלבטת אם לעבור לפאה נוכרית כדי למנוע מבטים. מה כבוד הרב ממליץ? תודה רבה לכבוד הרב
תשובה:  אל תחששי ללכת עם כיסוי ראש, גם שרה אמנו היתה שונה בלבושה משאר הנשים וראי לאן הגיעה. והגמרא אומרת היש מי שיכול למנות את מספר מיליוני הצדיקים שעמדו ממנה. אשרייך ואשרי חלקך. וזכות רחל אמנו שהיום יום פטירתה תעמוד לך ולכל ישראל לבל יאונה לך כל רע.
שאלה מספר 11417 שלום לכבוד הרב! מה אפשר לומר לאשה כשרה וצנועה באמת שהפסיקה ללכת עם פאות והולכת רק עם מטפחת על הטענה שעם כל ההשתדלות והמאמץ ישנם שערות [בצדדים ומאחור] שמתגלים ולא ניתן לכסותם לגמרי עם המטפחת משא"כ בפאה שמצליחה להסתיר גם שערות אלו האם לא יוצאת שכרה בהפסדה?
תשובה:  עם כל זה הפאה שעל הראש גורמת להכשיל את הרבים המסתכלים עליה ובאים לידי מכשול.
שאלה מספר 9330 לכבוד הרב שלום רב כבודו אני גר ברחובות ואנו משפחה חרדית אישתי מכסה את ראשה באופן מלא ומאוד צנוע רציתי לדעת האם אני יכול לרשום את ילדי לגן או בית ספר ששם יש מורה או גננת אשר לראשה יש פאה ??? ואם מותר לי ללכת לחתונה של אחות של אישתי למרות שהישיבה שם מעורבת???המשפחה של הבעל של גיסתי היא מהפלג ציוני דתי והם נוהגים כך למרות שהריקודים מופרדים???שנה טובה כבוד הרב.
תשובה:  א,מותר לשלוח כי לא נוכל להמנע מכך. ב,אין מנהגים נגד התורה שמזהירה מהסתכלות ושיחה עם נשים, ובפרט בימי הרחמים והתשובה, אסור לשבת שם. ובודאי שהריקודים ללא מחיצה זה חטא חמור ונורא.
שאלה מספר 9311 לכבוד הרב הגאון שלום רב האם לגרושה ספרדיה מותר לשים פאה בתור כיסוי ראש? אם כן פאת קאסטם באורך המותר על פי ההלכה ובשביל המותר על פי ההלכה ועם האישור והחותמת של הרב גרוס האם זה בסדר? ואם אסורה הפאה באופן כללי האם מותר רק בעת פגישות של שידוכים? תודה כבוד הרב
תשובה:  אוי לנו שהגענו לפיאות עם הכשר. בכל אופן לגרושה לצורך מציאת זיווג אפשר להתיר פיאה צנועה ביותר.
שאלה מספר 9068 לכבוד הרב שליט"א 1. אם אפשר לפרט את ההלכות בעניין גרביים לנשים, כולל דעות שונות (ההלכה לאשה ספרדיה) 2. האם יש איזשהו צד של היתר לאשה ספרדיה לחבוש פאה נוכרית (סינטתית, עם סרט וכד')
תשובה:  לא יכול להיות דיעות שונות לגבי פריצות , כל גרב מתחת לארבעים דיינר גורם הרהורים ואסור. סרט אינו משגיח כשרות של הפאה.
שאלה מספר 8120 שלום לכבוד הרב אימי עברה כימותרפיה ושערה נשר ולכן היא רכשה פאה והולכת עם כיסוי ראש(כובע וכדו..) על הפיאה 1- האם נהגה נכון 2- האם גם כאשר יש שיער מותר ללכת עם פאה ועליה כובע ?
תשובה:  אמך השם ישלח לה רפואה שלימה בקרוב ונוהגת נכון ורק היא שיש לה סיבה מוצדקת לכך.
שאלה מספר 7620 לכבוד הרב שלום רב בקשר לשאלה שרבני ישיבה מחייבים בחורה ובחורה ספרדים לחבוש פאה בחופה ולקיים חדר יחוד. הרב אמר לא לבטל את השידוך, האים להקשיב לרבים אלה? או שהזוג ינהג כמנהגם ללא פאה וללא חדר יחוד נגד רבני ישיבה זו.
תשובה:  אם יש ביכולתם לסרב ודאי עדיף שיסרבו, אך חוששני שיפעילו נגדם לחצים קשים.
שאלה מספר 7592 לכבוד הרב בחורה יצאה לשידוך. ונאמר לה שהישיבה של הבחור דורשים חדר יחוד והרבנית שלה הסבירה שאפשר בדלת פתוחה. לאחר האירוסין הובהר לה שהחדר יחוד הוא מלא, בדלת סגורה ומחייבים אותה לחבוש פאה ביום החופה. האים לבטל שידוך זה (שנהם עדות המזרח.)? הישיבה מחיבת ולא הבחור.
תשובה:  אין לבטל שידוך .
שאלה מספר 6554 לכבוד הרב שלום רב ב.האם אשה ספרדיה יכולה לשים פאה קצרה שיוצאים קצוות ועליה כובע? בברכת כל טוב
תשובה:  הספרדים מעולם לא ידעו מזה פיאה.
שאלה מספר 4576 אנו בעלי תשובה:  5 שנים ולאשתי נורא קשה לשים כיסוי ראש,היא טוענת שזה מכער אותה,האם כדאי שתתחיל עם פאה נוכרית? אני שמעתי שהרב נגד פיאות אך מה עדיף שתמשיך בגלוי ראש? נשמח אם כבודו יקיים שיעור חיזוק בנושא חשוב זה.תודה השם יחזק את רבנו!
תשובה:  זה לא שאני אישית נגד פיאות. פיאה זו פירצה בחומת הצניעות, היא מוסכת את העין גורמת הרבה צרות לא עלינו והיא מנהג גוים דבר הברור לכל בעל שכל ישר. תמתין אתה בסבלנות עד שתשתכנע ותבין חשיבות הדבר.
שאלה מספר 4471 לכבוד הרב שלום רב ביתי שנה שניה לומדת בבית יעקוב בירושלים, באחד היותר מפורסם ונחשב לטוב שבינהם, בגלל מנהלת מעוד מוכשרת ומפורסמת.תמיד רודפים אותי בעינין הכיסוי ראש כי המטפחת לא מתעימה להם הכיסוי ראש שאת שמה לא הולם את בית יעקוב, הבת השניה שלי השנה עולה לכיתה א. והמנהלת לא מוכנה לקבל אותה בטענה שהכיסוי ראש לא מתאים, הם עושות הכול כדי שאני יעבור לפאה כמו הרבה חברות ספרדיות שעשו מה עלנו לעשות בית יעקוב אחר לא מוכנים לישמוע הם אומרים עים היא[המנהלת] לא מוכנה האפשרות היחידה זה לרשום את הבנות לנועם
תשובה:  האם החפץ חיים היה נותן לזה יד ? האם החזון איש יש לו נחת רוח מדרך זו, איך אפשר להפקיר בנות ישראל ולא לקבלם. עליכם לפנות להגאון רבי שמואל אוירבך ולהרב אלישיב, אולי הרב שטיינמן בבני ברק.
שאלה מספר 4245 לכבוד הרה"ג מוצפי שליט"א , כב' הרב:מה דעת כב' הרב לגבי חבישת פאה נוכרית לאישה ספרדייה ? אורך ימים ושנות חיים ושלום יוסיפו לך , אמן.
תשובה:  פיאות של זמננו אסורות לכל היהודיות.
שאלה מספר 2827 שלום לכבוד הרב ותודה רבה על המסירות נפש וזיכוי הרבים! אדם שנוהג הכל לפי מרן רבנו עובדיה יוסף שליט"א, ואשתו שאלה רב עיר ות"ח גדול (שגם בעלה מקבל ממנו המון) לגבי פאה נכרית והרב התיר לה, ובעלה מתנגד שכך היא דעת מרן. כיצד ינהגו?
תשובה:  צריכה לשמוע בקול בעלה.
שאלה מספר 2335 לכבוד מו"ר שליט"א אני בן 24 ופסלתי שידוך על כיסוי ראש ( הבחורה חרדית מבית התעקשה על פאה ) האם נהגתי נכון ?!
תשובה:  מצוין והשם יתברך ימציא לך בקרוב בת שהיא צדקת.
שאלה מספר 1504 כבוד הרב, במקרה של שידוך מתאים, אך בעיה אחת שהבחורה לא מסכימה להתפשר והיא הפאה. מה לעשות?
תשובה:  השאלה הגדולה מה יבוא אחר הפאה.
שאלה מספר 1176 אני בארה"ב ונתקלתי כאן באנשי חב"ד שהנשים יוצאת מהבית לא בכיסוי ראש כמו מטפחת או כובע, אלא רק פאה, האם זה יכול להיות נכון לפי ההלכה? הן טוענות שכך הרבי מילובוויטש ציווה וכך עושות כל הנשים החבדניקיות, האם יש בזה משהו מותר לפי ההלכה?
תשובה:  הפאה בין לדעת גדולי אשכנז בין לגדולי ספרד אסורה , והיא פריצות גדולה ונוראה. אל תאבה ואל תשמע להם ועליהם נאמר תעינו ותעתענו.
שאלה מספר 877 האם האשה רשאית ללכת עם פאה על ראשה גם בניגוד לרצון בעלה גם לאחר היתר של רב?
תשובה:  אסור לה.
שאלה מספר 876 האם זה בסדר שהאשה קבלה היתר מרב גדול שהוא אשכנזי לשים פאה על ראשה ,והיא ספרדיה, והמשפחה הולכת לפי רבנים ספרדיים..או שאין בזה ממש?
תשובה:  אין היתר זה נחשב למאומה, ודיברתי אישית עם כמה מגדולי רבני אשכנז ואמרו לי שההיתר שלהם אינו על הפאות שהנשים הולכות אתם כיום ברחוב.
שאלה מספר 875 האם אדם כבעל יכול לברך ולומר דברי תורה מול אשתו כאשר היא לבושה בפאה?
תשובה:  כן.
שאלה מספר 852 האם מותר לאישה שלא הולכת בפאה (אלא מטפחת) ללמוד ולהתפרנס מסירוק פאות?
תשובה:  אם אין לה פרנסה אחרת.
שאלה מספר 851 האם אני יכולה להחליף את המטפחת לפאה נכרית? כי זה רצון בעלי.אני גרה בחו''ל (אוסטריה)
תשובה:  מאוד כדאי שלא, ובודאי שבזכות כיסוי ראש הקב"ה יגן עליך ויצילך מכל רע ותזכי לכל הברכות שבתורה.

 

 

 

 

 

 


פאה נכרית זה מותר
פאה נכרית זה אסור
מותר אבל ראוי להחמיר
ממשמעות דבריהם - פאה נכרית מותרת!
פאה שאינה ניכרת
פאות ארוכות ומסולסלות (בולטת)
איך הפאה היתה נראית פעם
קריקטורות בנושא פאה נכרית
דיון בדברי שלטי הגיבורים
דברי הראשונים בנוגע לפאה נכרית
באמצע עריכה

הסכם שימוש
שאלות נפוצותהאתר הוקם ומתוחזק ע"י לוגייט טכנולוגיות
אחסון אתרים    חנות וירטואלית